Bosni bodovi u Trebinju

Leotar - Bosna

U 8. kolu Prvenstva BiH za muškarce KK "Leotar" je izgubio u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" od KK "Bosna Royal" iz Sarajeva 80:86 (25:13, 19.23, 14:24, 22:26). Trebinjci iz pet utakmica imaju skor od dvije pobjede i tri poraza kao i ekipa iz Sarajeva.

Večerašnja utakmica počela je minutom ćutnje povodom smrti patrijarha Irineja.

Trebinjci su počeli agresivno i nakon rezultata 6:6 u petom minutu do kraja prve četvrtine napravili su seriju 19:7 tako da je prvih deset minuta završeno rezultatom 25:13.

Tokom druge četvrtine domaćin je igrao sistemom toplo-hladno i u 15. minutu gosti dolaze do minus pet  - 25:20, ali igrači Mira Vukoja u 17. minutu dolaze u vođstvo od 36:25, ali se na odmor odlazi sa rezultatom 44:36.

Tokom treće četvrtine domaćini i dalje imaju prednost koja se polako topi tako da su u 28. minutu došli u minimalno vođstvo 56:57, a trojkom Besedića u posljednjoj sekundi ulaze u posljednju četvrtinu sa vođstvom od 58:60.

Odmah na početku posljednje četvrtine gosti imaju prednost i šest koševa 58:64, ali domaćini polako dolaze do daha i u 35. minutu je 69:69, a samo minut kasnije i 73:71. Tada gosti prave seriju 0:8 i na semaforu je pisalo 73:79.

Domaćin ponovo stiže do minusa od samo jednog koša 78:79 u 38. minutu. Ali tada igračima Leotara nestaje koncentracije, nekoliko loših šuteva (šut za tri poena nije išao jer je domaćin imao 4/23 to jest 17%) i nekoliko pogrešnih dodavanja dovodi do pobjede gostiju od 80:86.

Narednog vikenda u Trebinje dolazi ekipa KK "Čapljina" u zaostaloj utakmici 6. kola.

KK "Leotar": Damjanović 6, B. Đurasović 10, Raičević 6, Aleksić, Mijović 14, Marić, Tupanjanin, Milidragović, Ninković 16, Šakotić 12, Milošević 3, N. Đurasović 13. Trener: Miro Vukoje.

KK "Bosna Royal": Pašalić 16, Bajrović, Begić, Sokolović 10, Jeftić 23, Ivić, Genjac 8, Radak, Mašić, Igrutinović 8, Bašić 11, Besedić 10. Trener: Mladen Jojić.

Izvor:trebinjelive.info

Sloboda 101 : 108 Zrinjski
Čelik 83 : 80 Bratunac
Leotar 80 : 86 Bosna Royal
Borac 92 : 81 Kakanj
Spars 92 : 67 Čapljina