Prvi poraz Sloge

VOGOŠĆA – Rukometaši Sloge doživjeli su prvi prvenstveni poraz, desilo se to nakon deset uzastopnih pobjeda. Vogošća je bila ekipa koja je prva skinula skalp, na svom terenu slavili su rezultatom 28:27. Najzaslužniji za trijumf, faktički na njegovim krilima došli su do tri boda. Riječ je o golmanu Damiru Efendiću koji je bio nesavladiv pogotovo u prvom poluvremenu, on je sakupio 17 odbrana od toga dva sedmerca.

Domaći su odlično otvorili utakmicu poveli su 3:0, a zatim i 4:1. Onda slijedi serija Sloge 4:0 za preokret i vođstvo 5:4. Vogošćani ponovo prave seriju 3:0 i vraćaju rezultat u svoju korist 7:5. U toku je bio 20.minut kada sa svoja dva gola Vladan Đurđević donosi Slogi izjednačenje 7:7. Izabranici Enida Tahirovića postižu tri uzastopna gola za 10:7. Na odmor se odlazi sa vođstvom domaćih 11:9.

U 36.minutu meča Sloga stiže do izjednačenja 12:12. Domaći odmah uzvraćaju i vraćaju prednost 14:12. U 42.minutu Vogošća ima tri gola viška 18:15. Tekao je 48.minut kada domaći tim ima najveću prednost u utakmici 24:20. Pet minuta prije kraja Sloga dolazi na minus jedan 25:24. Do kraja se igralo gol za gol. U posljednjem minutu domaći su imali napad, sudije su podigle ruku za pasivno, šut domaćih brani Dejanović, međutim lopta se odbija u aut. Vogošća je čuvala u preostalom vremenu sve dok im sudije nisu svirali prestup, ali na semaforu je ostalo samo dvije sekunde do kraja i Vogošća je slavila 28:27.

Uz Efendića najzaslužniji za trijumf domaćih bili su Ajdin Zahirović sa 7 i Adnan Isaković sa 6 golova. Kod gostiju najefikasniji su bili Marko Perović sa 9 i Vladan Đurđević sa 5 golova.

VOGOŠĆA – SLOGA 28:27 (11:9)

Dvorana: „Amel Bečković“. Bez publike. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba iz Tuzle). Delegat: Milenko Turudić (Mostar). Sedmerci: Vogošća 4(3), Sloga 8(6). Isključenja: Vogošća 6, Sloga 4 minuta.

VOGOŠĆA: Efendić (17 odbrana, 2 sedmerca), Čabaravdić, Čordalija, Kadrić, Čelica 5(1), Đapo 2, Benić 1, Semić, Ombaša 3, Memić 3, Isaković 6, Sirćo 1, Zahirović 7(2), Halilović. Trener: Enid Tahirović.

SLOGA: Bogdanović (11 odbrana, sedmerac), Stojanović, Đurđević 5, Maksimović, Perović 9(6), Vladimir Stanković 3, Bubić 3, Dejanović (4 odbrane), Zekić, Ristić, Knežević, Kajumov 1, Černov 2, Iunin 4, Mišanović, Bajović. Trener: Mario Kelentrić.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač