Ogromna pobjeda Slavije, Derventi prepušten fenjer

Rukometaši Slavije iz Istočnog Sarajeva slavili su ogromnu pobjedu u borbi za opstanak. Sokolovi su u 'biti ili ne biti' utakmici na svom parketu bili bolji od Dervente 32:27, te su njima prepustili fenjer premijerligaške tabele.

Bila je Slavija gotovo konstantno u vodstvu u ovom meču, ali ipak primjetno je bilo da se mučila u pojedinim trenucima i bila daleko od nekog kvalitetnog rukometa. Ipak, na ruku je ekipi Borisa Tešanovića išlo što su gosti doputovali sa svega devet rukometaša, a dvojica nisu ulazila sve do pred sami kraj utakmice, tako da su praktično bez zamjene igrali pedesetak minuta meča, što se značajno osjetilo na njihovom trčanju kako je utakmica odmicala.

Slavija je ključni nalet napravila u drugoj polovini drugog poluvremena, kada Boris Vuletić istrčava dvije kontre i odbija jedan nalet Dervente, te je to bilo dovoljno da Slavija uđe u mirniju završnicu i slavi pobjedu 32:27, drugu u sezoni.

Najbolju utakmicu od dolaska u Slaviju odigrao je Šekarić i postigao 11 golova, a podršku je imao u isto tako ponajboljoj utakmici Miloša Tešanovića od povratka u Slaviju koji je postigao pet golova. Sada već standardno na golu je odličan bio Adi Delalić koji je sakupio 14 uspješnih odbrana.

Kod gostiju Lukić je bio raspoložen sa 11 golova, pet sa sedmerca.

RK SLAVIJA - RK DERVENTA 32:27 (18:16)
SRC "Slavija"
Bez prisustva gledalaca
Sudije:Nedim Arnautović i Aleksandar Jović
Sedmerci: Slavija 4 (1), Derventa 9 (6)
Isključenja: Slavija 14 minuta, Derventa 4 minute

Slavija: Delalić 14 odbrana, Kovačević 3, Šekarić 11, M. Tešanović 5, Smajilbegović 4, Leković 1, Beribaka, Lale, Blagojević 2, Korjenić, P. Tešanović, Bojović, Pavlović 4, Tuševljak, Vuletić 3, Tošić

Derventa. Drinić 7 odbrana, Sibinčić 3, Lukić 11, Grahovac, Dobrilović 6, Pejić 2, Savić 3, Malešević 1, Pejaković 1

Konjuh 27 : 27 Gračanica
Vogošća 38 : 27 Derventa
Slavija 0 : 10 Maglaj
Bosna 28 : 25 Leotar
Iskra 39 : 33 Lokomotiva
Krivaja 23 : 28 Izviđač
Sloboda 30 : 26 Sloga (GV - U)
Sloga (Do) 27 : 27 Borac M:TEL