Nova magija Milene Nikolić, Leverkuzen trijumfovao za kraj godine

Milena Nikolić sedam pogodaka u 12 mečeva

Bajer Leverkuzen je u 12. kolu Bundeslige za žene dočekao šestoplasirani Frajburg i ostvario pobjedu za kraj ove godine i kraj jesnjeg dijela šampionata u Njemačkoj.

Bilo je 2:1 za izabranice Ahima Fajfela, koje će tako zimu prespavati na petoj poziciji sa 20 osvojenih bodova. Upisali su šest pobjeda, dva remija i žabilježili samo četiri poraza.

Milena Nikolić pokazala je još jednom da se nalazi u izvanrednoj formi. Reprezentativka Bosne i Hercegovine stupila je na scenu u 36. minutu kada je postigla pogodak za vođstvo svog tima od 1:0, a to joj je ukupno sedmi ove sezone.

Frajburg je u 51. minutu izjednačio na 1:1 preko Stefanie Sanders, a pobjedu Bajeru donijela je Dora Zeller u 61. minutu, pa se rezultat do kraja utakmice nije mjenjao i Leverkuzen je stigao do cijelog plijena.

Osim što je Bajer ove sezone u samom vrhu i igra odlično, nevjerovatan je podatak da su već sada uzeli više bodova nego prošle sezone kada su se borili za opstanak. Tada su iz 22 odigrane utakmice imali 17 i bili su završili sezonu kao desetoplasirani.

Bundesliga će se nastaviti krajem januara, a Leverkuzen će drugi dio otpočeti protiv ekipe Hofenhajma u gostima.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda