Sjajan derbi u Trebinju, Beli Anđeo odnio bodove iz Istočnog Sarajeva

Leotar - Glasinac/ Lokoportal

Utakmicama petog kola nastavljena je Prva liga Republike Srpske u futsalu grupa "Istok". Nakon ovog kola vodeći je i dalje trebinjski Leotar, ispred Belog Anđela i Glasinca.

Upravo su Leotar i Glasinac odigrali i najbolju utakmicu kola. U derbiju petog kola ove dvije ekipe su podijelile po bod odigravši 3:3 u utakmici koja je ponudila mnogo uzbuđenja i kvalitetnog futsala. Leotar je poveo preko Lazara Začevića, Rajić je izjednačio, Ninković ponovo doveo Trebinjce u vodstvo, ali onda do poluvremena Stefan Arbinja i Dejan Debelnogić donose potpuni preokret Glasincu. Konačan rezultat na startu drugog dijela je postavio Savo Andrić.

U duelu prošlogodišnjih premijerligaša Beli Anđeo je odnio pobjedu protiv Tanga u Istočnom Sarajevu u jednoj izuzetno neizvjesnoj utakmici 4:2. Tango je otišao na poluvrijeme sa vodstvom od 1:0 golom Vučine Šćepanovića, ali gosti preokreću rezultat u četiri minute nastavka preko Marka Jevtića i Slavena Erića. Pandža donosi izjednačenje Tangu u 26. minutu i nakon toga se nastavila velika borba da bi je konačno u finišu prelomili gosti prvo golom Predraga Ristanovića, a onda i Ace Đokića kada je Tango već krenuo na sve ili ništa.

Jahorina je stigla do druge pobjede sezone pobjedivši KMF Ugljevik u teškom meču na Palama sa 2:1, dok su još u srijedu svoj meč odigrali Ljubinje i Nevesinje. Sa sedam golova Danila Šijakovića domaći su uspjeli savladati Nevesinje sa 10:9.

KMF LJUBINJE - KMF NEVESINJE 10:9 (4:5)