Banja Luka i dalje neosvojiva tvrđava za Dobojlije

Banja Luka je i nakon 22 godine ostala neosvojiva tvrđava za dobojsku Slogu. Posljednji trijumf u gostima protiv Borca Sloga je zabilježila 24.maja 1998. godine u prvoj utakmici finala Kupa Republike Srpske 25:22. U derbi utakmici posljednjeg kola jeseni Borac je savladao Slogu rezutatom 26:24. Njima će da bi ovjerili naslov jesenjeg prvaka biti potrebna pobjeda ili neriješen rezultat u zaostaloj utakmici u Živinicama protiv Konjuha koja je na programu u nedjelju.

Sloga je dobro otvorila utakmicu poveli se 2:0 i 3:1. Domaći prelaze u vođstvo u 12.minutu kada je rezultat glasio 5:4. Ali onda Perović sa sedam metara i Iunin vraćaju vođstvo Dobojlijama 6:5. Zatim slijedi uraganska serija Borca od 5:0 za vođstvo 10:6 (22.minut). Međutim, Sloga se ne predaje i sa tri uzastopna gola dolazi na gol minusa 9:10 u 26.minutu. Na desetominutni odmor igrači Mirka Mikića odlaze sa golom prednosti 11:10.

U nastavku Sloga je održavala taj jedan gol minusa do 37.minuta. Poslije toga napravili su nekoliko tehničkih grešaka, domaći su to koristili za veliku seriju 5:0 i šest golova prednosti 20:14. Najveću prednost na utakmici Borac je imao deset minuta prije kraja 24:17. A onda su bukvalno stali i dozvolili Dobojlijama da se razigraju i tu razliku  istope. U preostalom vremenu postigli su samo dva gola, a Sloga 7 za konačnih 26:24 u korist Borca.

Najefikasniji u redovima pobjdnika bili su Milan Dakić sa 6, te Nemanja Vučićević, Saša Puljizović i Aleksandar Milićević sa po 4 gola. Kod Sloge najefikasniji su bili Arsenije Bubić sa 5 i Vladan Đurđević sa 4 gola.

-Borac je uvijek pretendent na titulu. Mi smo ovu polusezonu odigrali iznad svih očekivanja. Prezadovoljni smo  i nastavljamo se dalje boriti. –rekao je Mario Kelentrić, trener Sloge.

Najefikasniji u Sloginim redovima kao što smo već rekli je bio Arsenije Bubić upravo bivši igrač Borca.

-Čestitao bi ekipi Borca na zasluženoj pobjedi. Ja sam igrao u Borcu i svakako to je dodatni motiv za mene. Nadao sam se da ćemo pobijediti, ali kada podvučemo crtu na kraju ove polusezone, mislim da svi u klubu možemo biti zadovoljni. Završavamo ovu polusezonu kao drugi, i nadam se da ćemo se u posljednjem kolu sezone sa Borcem boriti za titulu. –istakao je Arsenije Bubić lijevi bek Sloge.

Najzaslužniji za pobjedu svog tima bio je Milan Dakić.

-Početak utakmice je bio neizvjestan, malo smo i mi lošije ušli u susret.Sredinom drugog poluvremena imao sam utisak da smo ovaj meč prelomili. Međutim, pala je koncentracija, vodili smo 7-8 razlike. Na kraju smo dozvolili da se meč završi sa dva razlike. To sebi ne smijemo dozvoliti. Mislim da je zasluženo ova ekipa na korak, još nismo jesenji šampioni jer to treba da potvrdimo u nedelju u Živinicama. Ekipa je zaslužila da završi ovaj dio kao jesenji šampion. Ekipi Sloge čestitam zaista su pružili vrhunski otpor. Utakmica nije bila ni blizu one koja se igrala ljetos u Doboju u Kupu Republike Srpske. Želim im sreću u nastavku prvenstva do posljednjeg kola. –rekao je Milan Dakić prvotimac Borca.

BORAC M:TEL – SLOGA 26:24 (11:10)

Dvorana: „Centar“. Bez publike. Sudije: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (obje iz Banja Luke). Delegat: Srđan Jović (Doboj). Sedmerci: Borac M:tel 6(3), Sloga 1(1). Isključenja: Borac M:tel 4, Sloga 4 minuta.

BORAC M:TEL: Perić 1, Jeremić, Todorović, Prestaš, Subotić (3 odbrane), Nježić 3, Bera (6 odbrana), Lukić, Luka Knežević, Vučićević 4(2), Ćelić, Puljizović 4, Draganić, Trkulja 2, Milićević 4, Dakić 6. Trener: Mirko Mikić.

SLOGA: Bogdanović (10 odbrana, 3 sedmerca), Stojanović 2, Đurđević 4, Maksimović, Tulendić, Perović 3(1), Vladimir Stanković 2, Borislav Stanković, Bubić 5, Dejanović (4 odbrane), Zekić 1, Nikola Knežević 2, Kajumov, Miličević 1, Černov 2, Iunin 2. Trener: Mario Kelentrić.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća