Kiks Hala, pobjede Sanderlenda i Portsmuta

Juče je bilo na programu 24. kolo Lige 1. Nisu sve utakmice odigrane ali je bilo zanimljivo.

Ekipa Hala je napravila kiks. Dočekali su Blekpul te su odigrali 1-1. Poveli su golom Vilksa na startu drugog poluvremena. U 77. minuti Burks je dobio crveni za Hal a četiri minuta kasnije Jejts je donio gostima izjednačenje i bo

Sanderlend je sa 3-0 savladao Vimbldon u gostima a Čarli Vajk je briljirao sa tri gola. U jednom od zanimljivijih mečeva, Portsmut je savladao golom Markisa Flitvud sa 1-0. Piterboro je takođe došao do trijumfa savladavši sa 3-0 MK Donse. Klark-Heris dao je prvo gol a potom je Smodiš sa dva gola potvrdio pobjedu.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati. Džilingem je slavio sa 1-0 kod Akringtona, Ipsvič kod Bartona a Čarlton kod Bristol Roversa. Ročdejl i Vigan odigrali su 3-3, Pliut i Kru su odigrali 1-1 dok je Donkaster slavio kod Svindona sa 2-1.

Linkoln je prvi sa 42 boda, Hal je ima 39 a Portsmut 38 bodova. Na dnu su Vigan i Svindon sa po 20 te Barton sa 16 bodova.