Klis bolji od Igmana

Igman - Klis

Prvu pripremnu utakmicu na pomoćnom terenu sa umjetnom travom na Gradskog stadionu u Konjicu su odigrali federalni prvoligaš Igman i drugoligaš Klis iz Buturović Polja.

U 31. Minuti Klišani su preko Berna Šimunovića stekli prednost 0:1, u 40. je  Seid Zukić glavom poravnao na 1:1, da bi Amar Sabljica minutu prije kraja prvog poluvremena doveo Igman u rezultatsku prednost 2:1.

U drugom poluvremenu, pojačanje FK Klisa Azer Kozić je u 52. minuti izjednačio na 2:2. U 65. minuti penal za Klis, Šimunovićev šut je odbranio mladi Aličić. U 89. minuti konačnih 2:3 postavlja Mirnes Jahić.

FK Igman – FK Klis 2:3 (2:1)

Konjic, pomoćni teren Gradskog stadiona u Konjicu sa umjetnom travom, glavni sudija : Faris Muratspahić (Mostar), pomoćnici:  Adnan  Arfadžan (Jablanica) i Armin Jelin (Mostar). Strijelci: 0:1 - Šimunović (31), 1:1 – Zukić (40), 2:1 – Sabljica (44), 2:2 – Kozić (52), 2:3 – Jahić (89).

Igman: Kutić, Hodžurda, Idrizović, Sabljica, Vladavić, Čubara, Osmanović, Omanović, Kašić, Zeba, Zukić. Još su nastupili, Aličić, Pajaziti, Kraljušić, Zečić, Herić, Kozić, Zuko, Pendek, Graho, Alić, Džafić, Hebibović, Bajramović Trener:Milomir Šešlija.

Klis:  Padalović, Husrep, Ćosić, Šehić, Makan, Hebibović, Mušinović, Šabanović, Bitevija, Šimunović, Bajrić. Još su nastupili, Cero, Kozić, Jahić, Pirija, Canović, Gabela. Trener: Nedim – Nino Kudra.

Klis 1 : 0 Grude
Troglav 1918 4 : 1 Neum
Stolac 0 : 2 Tomislav
Turbina 4 : 2 Bjelopoljac
Sloga 2 : 1 Kamešnica
Rama 2 : 2 Brotnjo