Trijumf Sloge u Gradačcu

GRADAČAC – Rukometaši Sloge odigrali su novu pripremnu utakmicu za nastavak sezone u Gradačcu protiv istoimenog domaćina i slavili su rezultatom 37:34 (21:16).

Mariju Kelentriću strategu Sloge je ove sezone prvi samostalni trenerski posao, a ovo je bila prva utakmica u njegovom rodnom gradu. Šteta što zbog situacije sa korona virusom nije bilo publike, da ovaj događaj bude na još većem nivou. Ali, nadamo se da će već naredne sezone Mario imati priliku da predvodeći Slogu ponovo bude u rodnom gradu, ali tada u pravoj takmičarskoj utakmici pred punom dvoranom, time čestita Gradačcu povratak u Premijer ligu.

Bio je ovo meč sa veoma slabim odbranama i jedna i druga ekipa primile su previše golova. tako da i jedan i drugi trener mogu biti zadovoljni efikasnošću i igrom u napadu, ali odbranom ne. Domaći su imali vođstvo u 13.minutu 9:8. Ali Sloga ubrzo vraća prednost na svoju stranu. U posljednjih osam minuta prvog dijela Sloga je postigla sedam a domaći samo jedan gol. Tako da su Dobojlije na odmor otišle sa plus pet 21:16.

U 42.minutu nakon serije od 4:0 Sloga stiže do najeće prednosti u meču 29:21. Tri minuta kasnije domaći serijom 3:0 smanjuju rezultat na 25:30. Od tog trenutka igralo se gol za gol. U samom finišu domaći su sa dva uzastopna gola uspjeli poraz još ublažiti. Na kraju pobjeda Sloge 37:34.

U redovima Sloge najefikasniji su bili Vladimir Stanković sa 9 i Arsenije Bubić sa 8 golova.

Sloga je igrala u sastavu: Bogdanović (4 odbrane, 2 sedmerca), Stojanović 3, Vladan Đurđević 3, Milan Đurđević, Tulendić, Perović 5(1), Vladimir Stanković 9, Borislav Stanković, Bubić 8, Dejanović (9 odbrana), Zekić 1, Ristić, Knežević 4, Černov, Iunin 4, Bajović (3 odbrane). Trener: Mario Kelentrić.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde : Izviđač