Olimpik bolji od Leotara

Leotar - Olimpk

Fudbaleri Leotara i Olimpik odigrali su danas prijateljski meč u sklopu priprema za proljetnu polusezonu, a okončan je rezultatom 2:0 za Olimpik.

Sarajevski tim je već u 3. minuti imao prvu priliku, kada Hadžanović šutira sa 16 metara, a lopta odlazi malo pored gola. Bio je Olimpik bolji i u nastavku susreta, ali na novu šansu čekalo se sve do 30. minute, kada Karić iz slobodnog udarca odlično šutira, ali lopta odlazi malo iznad prečke Leotarovog gola.

Ovaj pokušaj dao je krila igračima Olimpika, već nakon dvije minute Karić ponovo šutira sa distance, ali lopta odlazi malo pored stative. Olimpik je novu šansu imao u 35. minuti, kada Horić nakon ubačaja iz kornera šutira tik pored gola Leotara. U 37. minuti, nakon novog kornera, iz neposredne blizine nisu bili precizni Horić, a potom ni Milović.

Olimpik je nekoliko minuta kasnije tražio jedanaesterac nakon jednog  prekršaja u kaznenom prostoru Leotara, ali sudijska pištaljka se nije oglasila, pa je rezultat nakon prvog dijela ostao 0:0.

Već na poluvremenu trener Slavko Petrović je napravio nekoliko promjena, a šansu za igru dobili su Osmanović, Handžić, Isić, Perišić, Lekanić, Gavrić i Hadžić.

Prvu priliku u drugom dijelu za goste iz Sarajeva imao je Bajraktarević kada je nakon povratne lopte Imamovića šutirao sa nekih desetak metara preko gola. Do zasluženog vodstva, Olimpik stiže u 56. minuti, kada je poslije lijepe akcije Osmanović asistirao za Imamovića, a ovaj je zatresao mrežu Leotara.

U 62. minuti Lekanić je centrirao sa desne strane, a Bajraktarević je nakon njegovog ubačaja glavom odlično pogodio gol za 2:0.

Olimpik je do kraja utakmice dominirao i stvorio je brojne prilike, a u 78. minuti je Faris Handžić odlično šutirao, ali se stativa ispriječila i zaustavila njegov udarac. U 82. minuti, Perišić je šutirao iskosa sa desne strane iz slobodnog udarca direktno u okvir gola Leotara, ali čuvar mreže domaćih uspio je krajnjim naporom da zaustavi njegov udarac.

U 84. minuti, odličnu kombinaciju su na lijevoj strani napravili Faris Handžić i Adnan Osmanović, koji silovito šutira, ali golman Leotara vrhunskom intervencijom zaustavlja njegov udarac. Do kraja meča nije bilo promjena, pa je Olimpik slavio sa 2:0.

Slavija 2 : 3 Leotar
Tekstilac 3 : 0 Borac
Drina 5 : 1 Jedinstvo
Modriča 2 : 3 Ljubić
Zvijezda 09 4 : 0 Podrinje
Sutjeska 0 : 1 Kozara
Željezničar 2 : 1 Sloga
Sloboda 0 : 2 Rudar Prijedor