Strahinja Sudžum napravio razliku

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića su u prvom prijateljskom meču ove zime savladali imenjaka iz Hrasnice sa minimalnih 1:0.

U utakmici koja je igrana u trening centru na Ilidži, na terenu sa vještačkom travom, po hladnom vremenu i kiši koja je neprestano padala jakim intenzitetom od prvog do zadnjeg minuta, Famos iz Vojkovića je slavio pobjedu golom Strahinje Sudžuma na početku drugog poluvremena. Iskoristio je on asistenciju štopera Motorista, Đorđa Ćehe, i pogodio za ispostaviće se i konačan rezultat utakmice.

Vojkovićani su bili bolji na ovoj utakmici, taman za taj jedan gol. U prvom poluvremenu gotovo da nismo vidjeli ništa vrijedno pažnje, tek jedan pokušaj gostiju, Frganja je požrtvovanom intervencijom spasio veću prijetnju po gol Marka Terzića. U nastavku, Vladimir Drinjak je dao svima šansu. Na početku drugog poluvremena, prije postignutog gola, Sudžum pogađa stativu, a onda imaju i nekoliko opasnijih centaršuteva, ali bez konkretnije prijetnje po protivnički gol.

Na kraju, za prvu utakmicu Drinjak može biti dosta zadovoljan trkom i onim kako su njegovi fudbaleri po teškom vremenu i terenu odigrali. Naredni meč, Famos će igrati za vikend, na istom ovom mjestu, protiv Slavije.

Vladimir Drinjak je od prve minute na teren poslao sljedećih 11: M. Terzić, Blažić, Demirović, Ćeha, Frganja, M. Tešanović, Bašović, Otović, Vitković, Šehić, Lalović

U drugom poluvremenu su igrali: A. Terzić, Stojanović, Elez, Kovačević, Vidaković, Milinković, Minić, Sudžum, B. Terzić, Ančić, Marković

Proleter 5 : 0 Romanija
Mladost (Gacko) 2 : 0 Guber
Budućnost 1 : 0 Bratstvo
Velež 2 : 0 Drina HE
Ilićka 01 2 : 1 Vlasenica
Famos 5 : 0 Stakorina
Milići 1 : 0 Jedinstvo
Glasinac 2011 0 : 0 Mladost (Rogatica)