Juniorke Bosne i Hercegovine poražene od Srbije

BiH poražena od Srbije

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prijateljskom susretu od selekcije Srbije rezultatom 3:5 u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi.

Ovo je za juniorke bio prvi meč nakon tri mjeseca, a posljednji put su odigrale dva prijateljska meča sa selekcijom Crnom Gorom u Međugorju.

Izabranice Dragana Jevtića iako su tri puta vodile na ovom meču, nisu uspjele ostati neporažene. Poveo je bh. tim u 19. minutu preko Alme Krajnić, a četiri minuta kasnije izjednačila je Isidora Gajdobranski, što je ujedno bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku viđena je totalna goleada sa jedne i druge strane. Bosna i Hercegovina ponovo dolazi u vodstvo preko Maje Jelčić u (50'), da bi dva minuta poslije rezultat izjednačila Emilija Emma Petrović.

Do kraja za gošče je pogodila Dejana Marković, a za potpuni preokret Srbije golove su postigle Mina Čavić dva puta i jedan je dodala Emilija Emma Petrović.

Ove dvije reprezentacije će u Staroj Pazovi odigrati još jedan meč u petak od 11:00 časova, koji će im poslužiti za naredni period kada ih budu čekale kvalifiakcione utakmice.

Srbija - Bosna i Hercegovina 5:3 (1:1)
Sportski centar FSS, Stara Pazova.

Srbija: Šipetić, Marjanović, Gajdobranski, Denda, Ćirić, Čavić, Petrović, Stojanović (od 70. Obradović), Stevanović, Đorđević, Žarković.

Selektorica: Lidija Stojkanović.

Bosna i Hercegovina: Radoš, Haračić, Hasić (od 90. Bajrić), Marković, Mujkić, Krajšumović, Husić, Jelčić, Milinković, Smajić (od 84. Vasiljević), Krajnić (od 90. Čondra).

Selektor: Dragan Jevtić.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero