XS
SM
MD
LG

Poslastica u Trebinju, hercegovački derbi u Bileći, komšijski u Istočnom Sarajevu

ŽOK Leotar

U vikendu pred nama na rasporedu su mečevi 14. kola Prve lige Republike Srpske.

Kod odbojkašica očekuje se nekoliko zanimljivih susreta, a kolo će obilježiti susret u Trebinju sportskih prijatelja iz Grada Sunca i Obudovca.

Snagu će odmjeriti šesta i prva ekipa sa prvenstvene tabele, odbojkašice Leotara i lidera Crvene Zvijezde iz Obudovca.

"Leo" ne zna za poraz ove sezone na domaćem parketu i niko se nije naigrao u "Rozoj sali" u Bregovima, a pozitivne energije izabranice Miša Pešića imaju na pretek te najavljuju veliku borbu, a na kraju će se vidjeti za koliko će to biti dovoljno.

"Zvijezdašice" iz Obudovca glavni su favoriti ta titulu prvaka Republike Srpske i plasman u Premijer ligu, a ove sezone su bez milosti.

"Mašinerija" Milenka Perušinovića jedina je bez poraza iz 13. susreta upisali su isto tiliko pobjeda te u dobrom raspoloženju i vjerom u svoje snage putuju u Trebinje i nadaju se najboljem.

Očekuje se odbojkašaka poslastica i jedna i druga ekipa obećava veliku borbu sa vjerom da do slavlja mogu stići, a siguni smo, odbojka će na kraju pobjediti.

Biće velike borbe i u hercegovačkom derbiju u Bileći u "Tićinoj" dvorani gdje će snagu odmjeriti Hercegovac i Ljubinje Bankom.

U ostalim susretrima u derbiju kola u Bijeljini drugoplasurani Radnik dočekuje četvrtu Inovu, Libero predposlednji jedanaesti Maglić, Drina čeka Višegrađanke koje su desete, zona ispadanja, a odbojkašica Glasinca putiju u donji dio grada na komšijski susret sa poslednjeplasiranom Slavijom.

Utakmice u Bijeljini, Bileći i Istočnom Sarajevu na rasporedu su u subotu, mečevi u Trebinju i Zvorniku na programu su u nedelju.

14. kolo Prva liga / odbojkašice

Službena lica

Subota 27. februar

ŽOK „RADNIK” - OK „INOVA” 15,00

I sudija: Milena Čančar / Pale

II sudija: Dragan Miškić / Obudovac

Delegat: Ana Vasiljević / Pale

OK „LIBERO” - OK „MAGLIĆ” 14,30

I sudija: Zoran Malešević / Banja Luka

II sudija: Draženka Košarac / Istočno Sarajevo

Delegat: Milenko Marić / Banja Luka

OK „HERCEGOVAC“ - OK „LjUBINjE BANKOM“ 14,00

I sudija: Nebojša Pavlović / Foča

II sudija: Dragan Filipovac / Višegrad

Delegat: Nikola Kozić / Ljubinje

OK „SLAVIJA“ - OK „GLASINAC“ 17,00

I sudija: Borisav Cvišić / Gradiška

II sudija: Srđan Furtula / Pale

Delegat: Slobodan Antunović / Gacko

Nedelja 28. februar

ŽOK „LEOTAR” - ŽOK „CRVENA ZVIJEZDA“ 14,00

I sudija: Darija Dragišić / Istočno Sarajevo

II sudija: Nebojša Kulidžan / Bileća

Delegat: Nebojša Karadeglija / Ljubinje

OK „DRINA“ - OK „HE NA DRINI” 16,00

I sudija Mirjana Tošić / Čajniče

II sudija: Veselin Drobnjak / Modriča

Delegat: Željko Kerović / Lopare


Hercegovac : Drina
Slavija : ŽOK Leotar
Glasinac : Libero
Ljubinje : Radnik
Crvena zvijezda : HE na Drini
Maglić : Inova
Tabela
Poz Tim Utak Pob Por Bod
1 Crvena zvijezda 15 15 0 42
2 Drina 16 13 3 34
3 Radnik 16 11 5 34
4 Inova 16 9 7 31
5 Glasinac 15 9 6 29
6 Ljubinje 15 8 7 26
7 Libero 14 8 6 24
8 Hercegovac 16 8 8 23
9 ŽOK Leotar 15 8 7 22
10 Maglić 16 2 14 7
11 HE na Drini 16 1 15 5
12 Slavija 16 1 15 2