Remi u Bijeljini

Fudbaleri Radnika i Veleža rezultatom 0:0 su remizirali u susretu 20. kola Premijer lige BiH, a iako nije bilo golova, utakmica nije bila toliko loša i mogli su i jedni i drugi barem po jednom pogoditi protivničku mrežu.

Radnik je u ovaj duel ušao kao desetoplasirani tim na tabeli i bio je desetkovan izostankom većeg broja kvalitetnih igrača, dok je Velež u borbi za plasman u evropska takmičenja i danas je bio blagi favorit s obzirom na stanje u ekipi Radnika. Nakon početnog ispitivanja snaga, brzo je postalo jasno da Velež opravdano nosi etiketu favorita, jer je Velež preuzeo posjed lopte i diktirao je tempo igre.

Ipak, teško je dolazio u veće prilike, a dva puta golmana domaćina Luku Bilobrka nije uspio savladati Nemanja Anđušić, dok je jednu šansu imao i Obren Cvijanović. S druge strane, Radnik je bio jako rezervisan u prvom poluvremenu, pa se njegove šanse gotovo i ne mogu izdvojiti, dok je Velež odigrao u finišu i lijepu akciju koju nije u gol uspio pretvoriti Samir Radovac.

Velež je želio i u nastavku susreta dominirati, ali na teren je izašao znatno drugačije orijentisan Radnik. Domaći su zaigrali hrabrije, počeli su pritiskati igrače Veleža bliže protivničkom golu i uspostavili su prvo terensku ravnotežu, a potom i inicijativu. Iz te inicijative Ermin Huseinbašić je stvorio lijepu šansu za Mahira Karića, ali Vedran Kjosevski je odlično intervenisao. Potom je i sam Huseinbašić šutirao, ali nije pogodio mrežu gostiju.

Dino Hasanović je od 28. minute imao žuti karton, a u 58. minuti je neoprezno startovao i dobio žuti karton, pa je Velež do kraja meča igrao sa igračem manje. To je znatno otupilo oštricu njegovih napada, koji ionako u drugom poluvremenu nisu bili dobri, pa je Radnik i dalje bio opasniji, a petnaestak minuta prije kraja Faruk Gogić iz dobre kontre nakon dodavanja Huseinbašića loše šutira. Ipak, tada se Velež budi, i prije svega preko raspoloženog Radovca organizuje nekoliko dobrih napada. Ipak, Luka Bilobrk je bio oprezan, a najbliže je pogotku bio Slaviša Radović, čiji je udarac golman Radnika lijepom intervencijom zaustavio.

Do kraja meča Cvijanović i Radovac su kreirali lijepu šansu za Brandaa, ali je ovaj jako loše šutirao i prebacio je gol Radnika. Do kraja meča je djelovalo da je Radnik umoran i domaći nisu uopšte prijetili protivničkom golu, a Velež je sa igračem manje diktirao tempo, no nije uspio doći do pogotka.

Velež sada ima 34 boda, a Radnik 16 bodova.

Mladost 0 : 1 Široki Brijeg
Zrinjski 1 : 0 Krupa
Željezničar 0 : 0 Sarajevo
Sloboda 0 : 2 Tuzla City
Borac 2 : 0 Olimpik
Radnik 0 : 0 Velež