Sloboda zasluženo odnijela bodove iz Istočnog Sarajeva (video)

Fudbaleri Slobode savladali su danas u Istočnom Sarajevu Slaviju sa 2:1 u utakmici 16. kola Prve lige Republike Srpske u fudbalu.

Sloboda je strpljivom i pametnom igrom sačekala svoju šansu na utakmici. Slavija je krenula nešto bolje, pa u 2. minutu utakmice već dolaze do prilike. Probao je Vučina Šćepanović, ali lopta odlazi pored gola.

Nije bilo mnogo prilika u prvom poluvremenu, Sloboda je igrala jako discplinovano, taktički gotovo besprijekorno, nasuprot domaćih koji nisu baš najbolje stajali na terenu, kako u odbrani, tako ni u napadu gdje je uvijek nedostajalo igrača u završnici.

U 21. minutu Sloboda dolazi do vodstva. Golu je prethodio Slobodan udarac Slavije, golman Trako je uhvatio loptu, krenula je kontra, Ajkunić i Elek su napravili velike propusti u odbrani, promašili loptu, a to je iskoristio  Marko Ćulibrk, koji je izašao sam na golmana i lako pogodio za 1:0.

Devet minuta kasnije već je 0:2. Ponovo Slavija nije najbolje reagovala u odbrani, kasnio je i golman Vojin Savić, uvukao se ispred njega Ljuban Antonić i pogodio za 2:0. Domaći su reklamirali ofsajd, ali uzalud. Nakon toga Slavija djeluje potpuno pogubljeno na terenu, srljaju iz greške u grešku, pa im je odlazak na poluvrijeme došao u pravi čas. Tek, u finišu prvog dijela dobra šansa, ali u posljednji trenutak ispred Stefana Arbinje uklizava štoper gostiju i izbija loptu u korner.

U drugom poluvremenu nije se vidjelo gotovo ništa. Sloboda, zadovoljna vodstvo, prepustila je apsolutno Slaviji loptu, a oni su se strpljivo branili. Tek, Slavija ima jednu odličnu šansu, no Bogučanin se spetljao pred golom i lopta je otišla u korner.

Gosti u 88. minutu izvode kontru, Antonić je prebacio loptu prema Dojčinoviću, koji izlazi sam na Vojislava Savića, ali golman Slavije fantastično reaguje ovaj put i zaustavlja katastrofu svoga tima. Ljutili su se domaći igrači što gosti nisu ispoštovali fair-play u ovoj situaciji, jer su ostala dva igrača ležati, pravdajući se da su oni par minuta prije toga izglednu šansu stopirali jer je njihov igrač ležao u kaznenom prostoru. A za svu nervozu uglavnom je kriv slabi sudija Danijel Perić koji je isjeckao utakmicu od početka da ona gotovo nije imala nikakvog ritma, što je počesto iritiralo aktere ove utakmice.

Kako se išlo prema kraju utakmice, činilo se da Sloboda ide prema sigurnoj pobjedi, ali onda Goran Popović u sudijskoj nadoknadi pogađa jako lijepo za 2:1 nakon prekida Vučine Šćepanovića. Pojavila se nada domaćima da možda mogu do boda, ali nisu uspjeli još jednom zaprijetiti protivničkom golu, pa Sloboda zasluženo nosi bodove sa sobom.

SLAVIJA – SLOBODA (NG) 1:2 (0:2)