Breznici pripao derbi protiv Budućnosti

Breznica slavila u Podgorici

Fudbalerke Breznice iz Pljevalja pobjedile su u derbiju i prvoj utakmici nastavka sezone Prve ženske lige Crne Gore ekipu Budućnosti iz Podgorice, njihovog konkurenta za titulu ove sezone rezultatom 0:2 u 11. kolu.

Tim Zorana Vukovića odigrao je taktički dobru utakmicu i odnio velika i važna tri boda kući. Očigledno je da su u ovom prelaznom roku dobro namirisali pojačanja, jer je novo ime u njihovom timu Minela Gačanica na debiju postigla dva pogotka.

Reprezentativka ženske seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine prvi pogodak postigla je u 47. minutu nakon asistencije Nađe Đurđevac, bivše igračice Budućnosti iz prvog dijela sezone, a svoj drugi na meču pogodila je na isteku 69. minuta kada joj je asistirala Jelena Karličić.

Breznica je iz trećeg pokušaja pobjedila Budućnost, jer su prethodna dva duela u ovoj sezoni završila neriješenim ishodom. U Podgorici je bilo 3:3, a u Pljevljima 1:1, a nakon ovog kola tim iz Pljevalja pobjegao je Budućnosti na tri boda.đ

Breznica naredno kolo igra na domaćem terenu protiv Cvetexa iz Berana, dok Budućnosti igra još jedan derbi, ali gradski sa Mladosti 2015.