Slavija bez više od pola tima ponijela bod iz Kozarske Dubice

Adel Ajkunić (5) pogodio za veliki bod

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva odnijeli su bod iz Kozarske Dubice remiziravši sa Borcem u 17. kolu Prve lige 1:1.

Slavija je na put dug preko 300 kilometara krenula rano jutros i bez više od pola tima. Nije bilo suspendovanih Vučine Šćepanovića, Gorana Popovića, Stefana Arbinje i Aleksandra Pušare, a sa ekipom nisu putovali ni Rade Bojanić, golman Vojin Savić, te Dejan Bjeloš. Na klupi Slavije bili su isključivo juniori kluba.

Na sve to, nije ni dobro počelo po Sokolove. Igrala se deseta minuta susreta kada domaći dobijaju penal. Sudija Dragan Žarić, kojeg navijači a i svi u Slaviji ne pamte po dobrom nakon lakrdije koju je napravio prije nekoliko godina u Istočnom Sarajevu u meču protiv Zvijezde 09 i zbog čega je momentalno izbačen sa liste sudija Prve lige, da bi se potom ponovo vratio, je vidio igranje rukom i dosudio penal, a u gol ga je pretvorio Stefan Tomaš.

Nakon toga, Slavija izgleda jako dobro na terenu. Veliki broj izostanaka nadomješten je frentičnom borbom i zalaganjem, a u nekoj ljepoti fudbala nije se moglo uživati.

Najbolju šansu Slavija ima u 27. minuti utakmice kada Ajkunić šutira sa sedam-osam metara, Kovačević blokira u posljednji čas i odbija loptu u korner. Nakon tog prekida lopta dolazi do Amera Drljevića čiji šut pogađa stativu.  Deset minuta kasnije prijeti i desni bek Sokolova, Novica Elek, ali njegov šut brani kolumbijski čuvar mreže na golu Borca, Viliam Bermudez Arias.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Slavija dolazi do vodstva. Gol za Sokolove postigao je Adel Ajkunić, a igrala se 50. minuta utakmice.

Nakon gola, prijete domaći. Igrala se 58. minuta kada je šut oprobao Radoja, golman Stevanović na debiju još bolje intervenisao.

U 66. minuti Slavija izvodi brzu kontru, no napadač Sokolova, Luka Asentić, je uhvaćen u ofsajd zamku. A odmah iza toga gužva i na drugoj strani, ali bez opasnosti po gol Slavije.

Slavija je do kraja utakmice, zadovoljna ovim rezultatom, pokušavala da umrtvi igru i sačuva stečen bod, a možda su u finišu utakmice mogli i do čitavog plijena, ali je preovladao fer-plej. Igrala se sudijska nadoknada kada je Slavija imala kontru 3 na 1, dok je jedan domaći igrač ostao ležati, a umjesto nastavka akcije Adel Ajkunić je izabrao fer plej i izbacio loptu u aut, što je nagrađeno aplauzom aktera meča.

BORAC (KD) - SLAVIJA 1:1 (1:0)