Sloboda bolja od Sloge

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode u 16.kolu Druge lige - grupa „Zapad“ u Srpcu pobijedili su Slogu 2:0 i zadržali drugo mjesto na tabeli ispred šamačkog Borca sa 26 bodova. Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena i da su napadači u drugom poluvremenu bili malo precizniji bila još i  ubjedljivija. Sloga se predstavila kao čvrsta ekipa, sa kvalitetnim sastavom.

U prvom poluvremenu viđena je ravnopravna igra na terenu, a nekoliko poluprilika pred golom domaćeg i gostujućeg sastava, ali bez konkretne realizacije.

U drugom poluvremenu gosti iz Mrkonjić Grada dodali su „gas“ i već u 59. minutu golom Dragana Domuzina dolaze u prednost od 0:1.

Stefan Mrzić je idealno ubacio loptu u peterac, a Domuzin rutinski je poslao u mrežu Branka Grahovca.

Na 2:0 povisio je osamnaestogodišnji Marko Nikić u 84. minutu. Na sceni je opet Dragan Domuzin, koji idealno ubacuje loptu, a mlađeni Nikić se s loptom ušetao u gol.

Osim dva pogotka izabranici Igora Mirković u drugom poluvremenu propustili su tri, četiri stopostotne prike za pogodak. Dva puta Dragan

Domuzin i jednom Stefan Mrzić bili su sami pred golom Branka Grahovca, ali nisu uspjeli da savladaju čuvara mreže Sloge. Stefan Mrzić je prošao i golmana, ali je loptu iz praznog gola izbacio neko od odbrambenih fudbalera Sloge.

Domaći fudbaleri poslije vodstva gostiju pokušavali su da poravnaju rezultat, ali nisu uspjeli da konkretno zaprijete golmanu Slobode Filipu Rataković.

Utakmica je bila sa dosta dinamike, ali naboja i prekršaja, pa je sudija Nikola Garić iz Doboja pokazao čak deset žutih kartona. Četiri domaćim i šest gostujućim fudbalerima. Mogo bi se reći u nekim situacijama i prestrogo!

U narednom kolu fudbaleri Slobode u derbiju kola domaćini su ekipi Borca iz Šamca, a Sloga gostuje ekipi Brdo Hambarine.

Čelinac 0 : 1 Proleter
Borac 4 : 2 Jedinstvo
Sloga (Srbac) 0 : 2 Sloboda
Dubrave 1 : 0 OFK Brdo
Progres 3 : 1 Omarska
Polet 1926 0 : 2 Laktaši