Sloboda tek u finišu slomila otpor odlične Bosne

U drugom kolu Kupa BiH za rukometaše u dvorani "Ramiz Salčin" u Sarajevu sastali su se stari rivali - sarajevska Bosna i tuzlanska Sloboda. Bila je to kvalitetna rukometna predstava obje ekipe, rezultatski u potpunosti neizvjesna do samog kraja, na osnovu čega bi se teško dalo zaključiti da se radilo o duelu ekipe iz vrha Premijer lige, sa jedne, i drugoligaša, sa druge strane. Ta činjenica, svakako, samo govori u prilog kvalitete ekipe RK Bosne, predanog rada te odličnih rezultata u posljednje vrijeme kao produkta pozitivne atmosfere oko kluba. Bosna je tako, i ovom utakmicom, dokazala da joj je mjesto u elitnom razredu bh rukometa, i to ne samo zbog ogromne tradicije i imena koje ima ovaj klub.

U prvom poluvremenu potpuni egal.  Ekipa Slobode uspjela je napraviti tri gola prednosti, pa je bilo 6-9 i 7-10. Međutim Bosna se u potpunosti vraća u igru i furioznom završnicom poluvremena, na pauzu čak odlazi sa prenošću 17-16.  Nastavak je donio čvršću igru u odbranama te manji broj golova. Igralo se praktički "gol za gol" sve do posljednjih 10 minuta meča. U 50. minutu rezultat je glasio 24-24, pa se očigavala triler završnica i neizvjesnost do posljednje sekunde. Ipak, u tom trenutku došlo je do neobjašnjivog pada u igri Bosne, odnosno do jedne jako dobre sekvence za Slobodu, koja je napravila seriju od 6-0 i na taj način riješila pitanje pobjednika. Sve što je Bosna uspjela napraviti do kraja, bio je gol u posljednjem minutu, pa je konačni rezultat glasio 25-30. Treba reći i da je sudijski par Miljković-Ristanić dosudio veliki broj sedmeraca na ovoj utakmici (po 7 na obje strane), pa su se tako kao najbolji pojedinci meča izdvojili njihovi izvođači - Vražalić kod domaćih i Ovčina kod gostiju.

ORK Bosna Sarajevo - RK Sloboda Tuzla 25-30 (17-16)