Ljubić pregazio Slaviju

Fudbaleri Ljubića su u 21. kolu Prve lige Republike Srpske pregazili na svom terenu Slaviju iz Istočnog Sarajeva sa 5:0.

Odigrala je Slavija svoje vjerovatno i najlošije poluvrijeme ove sezone, uz ono u posljednjem jesenjem kolu u Trebinju definitivno najlošije i to se na kraju odrazilo na rezultat.

Raspoloženi domaćin je od samog početka zaplesao na terenu, a Slaviji nije pomoglo ni to što je Amer Drljević mogao zaigarti jer je FSRS donio odluku o suspenziji na dvije utakmice fudbaleru Slavije zbog tuče na utakmici protiv Željezničara, tako da je on svoju kaznu odradio. Nije bilo Vučine Šćepanović, ali to Sokolovima svakako ne smije da bude opravdanje za ovaj debakl..

Ljubić do vodstva stiže već u 12. minuti utakmice kada Aleksandar Žižak pogađa na asistenciju Zeljkovića i dovodi svoju ekipu u vodstvo. Pet minuta kasnije na semaforu je već 2:0, a ovaj put gol Vojina Savića, koji se vratio na gol Slavije poslije četiri susreta, pogađa Danko Segić. U 20. minuti već je bilo 3:0 nakon pogotka Borisa Žižaka i već tada je bilo jasno da Slavija nema šta da traži u ovom meču.

Aleksandar Žižak je u 39. minuti svojim drugim golom povisio na 4:0 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme sudija Dragan Žarić pokazuje na penal za goste, ali kada ne ide, onda ne ide, u gol ga nije pretvorio Dejan Bjeloš. Konačnih Ljubić - Slavija 5:0 postavio je Jovan Milanović u 68. minutu utakmice.

LJUBIĆ - SLAVIJA 5:0 (4:0)
Stadion "Siniša Peulić", Prnjavor
Bez prisustva gledalaca
Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš)
Strijelci: 1:0 A. Žižak 12, 2:0 Segić 17, 3:0 B. Žižak 20, 4:0 A. Žižak 39, 5:0 Milanović 68
Žuti kartoni: Komlenović, Radaković (Ljubić), Elek, Bojanić, Savić, Pušara (Slavija)

LJUBIĆ: Knežević, Radaković, B. Žižak, Segić, Milanović (od 77. Mušić), A. Žižak (od 69. Jagodić), Jugović, Živković (od 83. Subić), Račić (od 46. Todorić), Komlenović (od 69. Jaćimović), Drača   Trener: Darko Maletić

SLAVIJA: Savić, Bogučanin (od 77. Dabić), Baban, D.Bjeloš (od 82. Kovačević), Drljević, Perović (od 82. Mitrić), Ajkunić, N. Bjeloš (od 77. Avdalović), Bojanić, Elek, Pušara (od 82. Škrba)  Trener: Zoran Erbez

Slavija 2 : 3 Leotar
Tekstilac 3 : 0 Borac
Drina 5 : 1 Jedinstvo
Modriča 2 : 3 Ljubić
Zvijezda 09 4 : 0 Podrinje