Ivanić rešio derbi

Derbi meč 30. kola Super lige Srbije, 164.  duel „večiti“ rivala, Crvene zvezde i Partizana, pripao je domaćem timu!

Zvezda se tako približila odbrani titule šampiona Srbije.

Crveno-beli sedam kola pre kraja imaju 86 bodova, 12 više od „večitog” rivala, koji je na drugom mestu.

Strelac na stadionu „Rajko Mitić” bio je Mirko Ivanić u 58. minutu. Ivanić je gol dao udarcem glavom posle kornera rezerviste Gelora Kange.

U devetom minutu videli smo prvo uzbuđenje, Natho je izveo slobodan udarac, gađao je Vujačića, ali Degenek je uspeo da loptu prosledi u korner. Udarac iz ugla izveo je Izraelac, ovoga puta štoper iz Crne Gore je bio najviši u skoku, ali nije uspeo da pogodi okvir gola, lopta je otišla iznad prečke.

Rodić je u 13. minutu dobio žuti karton. Prvo je oštro startovao na Asana, a potom i na Miljkovića i sudija Simović je morao da se lati za džep.

U 18. minutu crno-beli su izborili drugi korner, mada da je Holender bio prisebniji moglo je biti mnogo opasnije po domaći tim. Mađarski reprezentativac se odlučio da „gađa“ Jovića umesto Natha koji je bio sam u srcu kaznenog prostora.

Posle udarca iz ugla lopta je otišla na kontra stranu gde je bio Holender, usledio je centaršut, Borjan je izboksovao, Asano je uhvatio volej, no, nije bio precizan.

U 20. minutu Crvena zvezda je prvi put ozbiljno zapretila, Gajić je asistirao do Kataija, vezista domaćeg tima je oprobao udarac sa ivice šesnaesterca, ali Stojković je bio odlično postavljen.

Degenek je u 25. minutu oborio Holendera na 17 metara i tako zaustavio odličnu akciju gostiju. Natho je oprobao udarac, ali živi zid je bio nepremostiva prepreka, crno-beli su morali da se zadovolje kornerom.

Posle udarca iz ugla lopta je došla do Asana koji je šutirao sa 18 metara, srećom po domaće Degenek je blokirao taj pokušaj i Partizan je ponovo imao priliku da iz kornera zapreti. Sličan scenario je viđen, ponovo je šutirao Japanac, a lopta je otišla preko gola.

Prelepa akcija domaćeg tima viđena je u 33. minutu, Ivanić je povukao kroz sredinu i uposlio Gajića na desnoj strani, ovaj je dodao do Nikolića, koji je posle driblinga ostao sam u blizini gola, šutirao je, ali je Stojković sjajno intervenisao i poslao loptu u korner.

Trener domaćih Dejan Stanković zbog žustre reakcije dobio je žuti karton u 37. minutu.

Štoper gostiju Marković u 40. minutu uneo je veliku nesigurnost u svoj tim, loše je reagovao i Stojković, a Ben to nije uspeo da iskoristi, te je Vujačić poslao loptu u korner.

Brzo su to domaći izveli, pogrešili su, otvorila se kontra gostiju u kojoj je Jovića oborio Sanogo, Simović je pustio prednost (treba napomenuti da je zaboravio da vezisti Zvezde da žuti karton), Asano je uposlio Holendera, napadač iz Mađarske je je šutirao i pogodio prečku, bila je to najbolja šansa za goste iz Humske.

Minut kasnije pravi dar mar po desnoj strani je napravio mladi Jović, ušao je u kazneni prostor, lopta je došla do Natha, nije se najbolje snašao, ali opet je Jović bio u prilici, ali Borjan je odlično reagovao i loptu prosledio u korner. Bilo je to poslednje uzbuđenje u prvom delu igre.

Na startu drugog poluvremena Falćineli i Kanga su zamenili Nikolića i Petrovića, dok je Lazar Marković ušao u igru umesto Jovića.

U 52. minutu viđen je prvi šut u drugom delu igre, Ben je oprobao udarac, ali nije uspeo da ugrozi Stojkovića.

Asano u je u 54. minutu pokušao da stavi Borjana na muke, ali golman Zvezde je dobro odreagovao posle šuta Japanca.

U 57. minutu Ben je izveo slobodnjak, posle gužve u kaznenom prostoru lopta je otišla u korner.

Kanga je izveo udarac iz ugla, nabacio je loptu na peterac, najviši u skoku bio je Ivanić, sjajno je šutirao glavom u kontra ugao, Stojković je bio nemoćan i u 58. minutu na semaforu je zasijalo: Crvena zvezda – Partizan 1:0!

U 67. minutu Šćekić je oboren na nekih 25 metara, Suma je preuzeo odgovornost na sebe, no, kao i Natho u prvom delu, i on je pogodio živi zid.

Samo minut kasnije Vujačić je neoprezno reagovao i oborio Bena, sudija Simović je svirao faul. Ben je šutirao, ali ni on to nije dobro uradio, ovoga puta živi zid gostiju je dobro odradio posao. Lopta se odbila do jednog igrača Zvezde, usledio je udarac, ali lopta je otišla daleko iznad gola.

U 75. minutu nepotrebna tenzija na polovini Zvezde, pune ruke posla imao je Simović, Suma i Sanogo su bili u duelu, Partizanov vezista je bio preagresivan, a žuti karton dobio je – Degenek.

Ben je u 80. minutu uspeo da izbori novi korner za domaći tim. Kanga je ponovo izveo udarac iz ugla, lopta je išla na isto mesto kao i u 58. minutu, ali ovoga puta Šćekić je otklonio opasnost.

U 86. minutu Miljković je preoštro faulirao Falćinelija, Italijan je morao van terena, a desni bek Parnog valjka je dobio žuti karton. Pavkov je morao u igru umesto Falćinelija.

Borjan je izrastao u pravog junaka crveno-belih jer je u 89. minutu maestralno odbranio pokušaj Sume iz srca šesnaesterca. Bila je to i najbolja prilika za goste u drugom poluvremenu.

Mogla je Zvezda do 2:0 u 90. minutu, ali Asano je zaustavio dobru kontru domaćih.

U završnici meča gosti su svim snagama napali, ređali su se pokušaji ispred gola Borjana, ali crno-beli nisu uspeli da dođu do pogotka.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 1:0 (0:0)

Strelac: 1:0 – Ivanić u 58. minutu.

Beograd - Stadion: „Rajko Mitić“.  Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Novak Simović. Pomoćnici: Milovan Ristić i Dalibor Đurđević. Žuti kartoni: Rodić, Degenek, Milunović, Gobeljić i Stanković (Crvena zvezda), L. Marković, Miljković i Stanojević (Partizan).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Degenek, Milunović, Rodić (od 87. Gobeljić), Sanogo, Petrović (od 46. Falćineli (od 87. Pavkov)), Nikolić (od 46. Kanga), Ivanić, Katai (od 74. Srnić), Ben.

PARTIZAN: Stojković, Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović, Šćekić, Zdjelar (od 70. Jojić), Natho (od 59. Suma), Jović (od 46. L. Marković), Asano, Holender (od 88. Stevanović).

Semafor 30. kola Super lige Srbije:

Utorak:

Mačva – Mladost 0:2 (Bojović penal 26, 58)

Novi Pazar – TSC 2:1 (Nikčević 7, Stoiljković 72 – Tomanović 76)

Proleter – Čukarički 0:1 (Šapić 90+2)

Spartak - Voždovac 3:0 (Tekijaški 39, Srećković 53, Tufegdžić 66)

Sreda:

Bačka – Radnik 0:2 (Bogdanovski 37, Stojanović autogol 89)

Rad – Vojvodina 2:0 (Kaluđerović penal 48, 52)

Radnički Niš – Napredak 1:2 (Gavrić penal 62 – Melunović penal 7, Marjanović 73)

Crvena zvezda - Partizan 1:0 (Ivanić 58)