Borac slavio u Doboju

DOBOJ – Gosti iz Kozarske Dubice su tokom celog dela utakmice bili bolji rival na terenu, ali su igrači Sloge, dok su imali daha, vodili sa 2:0. Nenad Rašević je u 24.minutu sapleo Marka Golubovića, skrivio je najstrožu kaznu koju je Enver Buljubašić pretvorio u vođstvo domaćina. Isti igrač je deset minuta kasnije centrirao sa leve strane, a Stefan Vasiljević povećao prednost Dobojlija. Bili su umorni, za 4 dana dva puta su putovali na megdan Leotaru u Trebinje i nisu imali snage da sačuvaju prednost. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Nemanja Marinković je iz idealne pozicije vratio nadu gostima. Siniša Radoja je u 46.minutu ušao u igru, a u 60.minutu poravnao rezultat. U 84.minutu Nemanja Marković mogao je da ugrozi gol gostiju, oklevao je sa udarcem, izbijena je lopta, ali je jednog prvotimca Borca negde na sredini terena sa leđa pokosio Aleksandar Cetić i zaradio isključenje. I dok su igrači Sloge, onako umorni i u brojčanom deficitu, priželjkivali kraj susreta i bod, Borac je preko Marinkovića stigao do celog plena.

Više nego zasluženog…

Sloga – Borac 2:3 (2:1)

Stadion: „Luke“. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Nemanja Aleksić(Banja Luka). Strelci: Buljubašić(11 m) u 24. I Vasiljević u 33.minutu za Slogu, a Marinković u 45.i 90., Radoja u 60.minutu za Borac. Žuti kartoni: Savić, Buljubašić(Sloga), Pekić(Borac). Crveni karton: Aleksandar Cetić(Sloga) u 84.minutu.

SLOGA: Jupić, Andrić, Nikolić, Aljetić, Golubović(od 63.min.Trifković),Buljubašić(od 82.min.Marković), Savić (od 63.min.Cetić), Vasiljević, Starčević (od 46.min.Hadžimujić), Perić (od 82.min.Miljić), Ristić.

BORAC: Orlando, Mil.Kovačević, Radmanović(od 46.min.Rudan), Mršić, Mi.Kovačević, I.Kovačević, Kremenović, Pekić , Krneta(od 46.min.Radoja), Rašević (od 46.min.Topić, od 90.min.Marin ), Marinković.

Igrač utakmice: Nemanja Marinković(Borac).

Slavija 2 : 3 Leotar
Tekstilac 3 : 0 Borac
Drina 5 : 1 Jedinstvo
Modriča 2 : 3 Ljubić
Zvijezda 09 4 : 0 Podrinje