Kozara lako sa Brčacima

Kozara - Jedinstvo

Na Gradskom stadionu u Gradišci danas je odigrana utakmica 22. kola mtel: I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Jedinstvo (Brčko) koja je završila pobjedom Kozare od 2-0.

Od prve minute kreću fudbačeri Kozare agresivno prema golu Brčaka. Već u petom minutu Lolić jako šutira sa ruba šesnaesterca, ali njegov šut zaustavlja stativa. Ponovo pokušava Lolić u 9. minuti iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi zamalo pored gola. Imaju igrači Kozare više loptu u nogama, ali odbrana Jedinstva zaustavlja sve njihove polušaje na vrijeme. U 29. minuti atraktivnim makazicama pokušava Lolić, ali lopta odlazi pored gola. Par minuta kasnije Malbašić ubacuje loptu u šesnaesterac za Lolića, ali je golman Jedinstva Vukadinović za djelić sekunde brži od njega. Rezultat se do poluvremena ne mijenja i ostaje 0-0.

Još agresivnije kreće Kozara početkom drugog poluvremena. Jako šutira Lolić, Vukadinović, danas najbolji pojedinac u redovima Brčaka odbija loptu, a Eskićev pokušaj blokira odbrana Brčaka. U 50. minuti prva šansa za goste, dobar kontranapada za Jedinstvo Božić završava udarcem pored gola. U 52. minuti Lolić odlično šutira, ali Vukadinović vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner. Najviši u skoku nakon kornera je kapiten Kozare Raspudić i glavom šalje loptu u mrežu za vođstvo Kozare od 1-0. Uzvraćaju odmah gosti preko Torlakovića, ali je Modić siguran. U 62. minuti ponovo korner za Kozaru, odbijena lopta dolazi do Raspudića koji upošljava Batara, ali je ovaj neprecizan. Minut kasnije odličan prodor mladog Beuka koji upošljava u petercu Lolića, koji šuta, ali golman Jedinstva odbija kratko loptu, na nju natrčava Malbašić i ubacuje je u mrežu za vođstvo Kozare od 2-0. I pored vođstva, nastavljaju fudbaleri Kozare sa napadima. U 65. minuti odličan prodor Eskića, koji šutira iskosa sa ruba šesnaesterca, ali je Vukadinović ponovo na mjestu. Par momenata nakon toga šansu propušta Malbašić. U 72. minuti Ivić šutira iz slobodnog udarca, ali Modić brani. Do kraja utakmice bilježimo pokušaje Malbašića, Beuka i Batara, ali se rezultat ne mijenja i fudbaleri Kozare dolaze do zaslužene pobjede i nova tri boda,

Sljedeće subote 17. 4. 2021. godine igraju se utakmice 23. kola m:tel I lige Republike Srpske. FK Kozara putuje u Prnjavor, gdje će joj domaćin biti kipa FK Ljubića. Utakmica počinje u 16 časova

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Borković N. (od 46. min. Beuk S.), Petrović O., Raspudić B., Lolić D., Petković V., Malbašić A. (od 88. min. Matić B.), Popović A.,  Runić N., Eskić S. (od 60. min. Đurić L.), Batar B., trener Žerić N., nisu igrali: Glišić P., Pepić D., Govedarica S., Veljkić Đ.

FK Jedinstvo (Brčko): Vukadiović I., Živanović D., Tomić Lj. (od 83. min. Aleksić S.), Đurđić S., Subotić S., Vasiljević S., Račanović U. (od 62. min. Ivić N.), Božić S. (od 78. min. Šabanović S.), Pajić S., Bajrić K., Torlaković B., trener: Zarić V.,  nisu igrali: Ilić D., Mišković N.

Slavija 1 : 0 Zvijezda 09
Sutjeska 1 : 0 Modriča
Željezničar 6 : 2 Drina
Sloboda 1 : 1 Tekstilac
Rudar Prijedor 2 : 3 Leotar
Sloga 2 : 3 Borac