Hrabre zmajice remizirale u Mađarskoj

Bosna i Hercegovina

Nakon remija protiv Albanije u Trening centru NS/FS BiH u Zenici, ženska seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno i u Telkiju u prijateljskom meču protiv selekcije Mađarske (0:0).

Po izuzetno teškim uslovima za igru i kiši koja nije prestajala da pada od samog početka duela, izabranice Samire Hurem odigrale su hrabru i odličnu utakmicu i zasluženo ostale neporažene na ovom gostovanju.

Bosna i Hercegovina se većinu utakmice ravnopravno nosila sa Mađarskom. Domaćin je očekivano imao više loptu u svom posjedu, ali nisu imali adekvatna riješenja u napadu, s obzirom kako je fenomenalno funkcionisala posljednja linija bh. tima na ovom meču. Prvu priliku za plavo-bijele imala je Alma Krajnić, koja je sjajno dobila loptu od Minele Gačanice i šutirala u desni ugao golmanice domaćina, no pogodila je stativu.

Mađarska je zaprijetila u 22. minutu preko Fani, ali je lopta prozujala pored lijeve stative. Deset minuta kasnije Spasojević je takođe probala svoj šut, no odbranila je to domaća čuvarica mreže. Do kraja prvog poluvremena uglavnom se igralo na sredini terena bez previše šansi.

U nastavku igralo se otvoreno sa jedne i sa druge strane, ali jedino ono što je nedostajalo, to su golovi, pa je ostalo na kraju 0:0. Bosna i Hercegovina je tako u ove dvije prijateljske utakmice ostala neporažena i produžila svoj niz na pet utakmica na gostovanjima.

Mađarska - Bosna i Hercegovina 0:0
Stadion: Globall Football Park, Telki

Mađarska: Fruzsina Schildkraut, Evelin Mosdoczi, Lilla Turanyi (od 68. Emoke Papai), Barbara Szeman-Toth (od 46. Csilla Savanya), Anna Csiki, Evelin Fenyvesi, Diana Csanyi (od 46. Luca Papp), Zoe Magyaricsm, Bernadett Zagor (od 81. Virag Nagy), Petra Kocsan (od 64. Laura Kovacs), Fanni Vago.

Selektorka: Margaret Kratz.

Bosna i Hercegovina: Envera Hasanbegović (od 66. Indira Faković), Nikolina Vujadin, Melisa Hasanbegović, Dajana Spasojević, Marija Ana Milinković (od 84. Gloria Slišković), Selma Kapetanović, Minela Gačanica (od 46. Sofija Krajšumović), Naida Haračić (od 56. Maja Hrelja), Alma Kamerić, Alma Krajnić (od 66. Maja jelčić), Elma Husić (od 46. Fadila Mujkić).

Selektorka: Samira Hurem.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina