Fudbalska uspavanka u Janji završena bez golova

Fudbaleri Podrinja i Slavije podijelili su po bod u utakmici 23. kola Prve lige Republike Srpske odigravši u Janji 0:0.

Nisu oni malobrojni prisutni u Janji mogli vidjeti gotovo ništa u ovom susretu vrijedno pomena.  Slavija je došla sa namjerom da ne izgubi i napravi još jedan korak ka luci spasa u prvoligaškom društvu i u ta namjera joj je i polazila za rukom. Sa druge strane, Podrinje, iako je jasno moralo ići na pobjedu, nije uspjevalo da iskreira ništa pred golom Stefana Stevanovića, jer je Slavijina odbrana djelovalo odlično i zatvorila je apsolutno sve prilaze golu.

Tek, iz prvog poluvremena pišemo mlake pokušaje Dragana Došla i Aleksandra Pušara. Vjerovatno bi i oni u nekoj drugoj utakmici ostali neprimjećeni, a u ovakvom meču su tu tek da popune koji red izvještaja.

Kako je proteklo prvo poluvrijeme, tako je nastavljeno i drugo poluvrijeme. Dobru namjeru je sredinom drugog dijela imao Dragan Došlo. Sa tridesetak metara je ambiciozno pokušao po golu Slavije iz slobodnog udarca, lopta odlazi preko gola.  Prvu, kakvu- takvu, smisleniju akciju domaći izvode nakon toga, Stojanović je uposlio Spasojevića, ovaj proba glavom, ali daleko je to bilo od bilo kakve opasnosti po gol Sokolova.

Do kraja utakmice Slavija je nastavila sa uspjehom da čuva "nulu" i stigne do boda u Janji, kojim definitivno oni mogu biti zadovoljniji.

Slavija je ovim remija stigla do dvocifrenog broja, i sada ih ima 10, ukupno 28 bodova, i što je još bitnije za njih osvojili su bod kod ekipe koja ih "juri" u borbi za opstanak, a istovremeno i Sutjeska je izgubila, tako da Sokolovi polako uplovljavaju u mirniju luku.

PODRINJE - SLAVIJA 0:0