Rudar opet kiksao, konkurenti ponovo nisu to kaznili

Bez golova u Trebinju

Strijelci na prvoligaškim terenima u današnjim utakmicama nisu bili pretjerano raspoloženi, postignuto ih je tek jedanaest, a nekoliko ih je viđeno u samom finišu utakmica.

Najviše ih je bilo na stadionu "Siniša Peulić" u Prnjavoru gdje je Ljubić ugostio Kozaru i izgubio 2:1. Eskić je doveo Kozaru u vodstvo, Jaćimović je izjednačio, ali je Draško Lolić u 78. minutu donio pobjedu Kozari.

Lider Rudar se ponovo okliznuo. Bodove su ovaj put Prijedorčani prosuli u Kozarskoj Dubici gdje su primili gol u 86. minutu iz penala, kada je Borislav Topić pogodio mrežu Kenana Topolovića, koji je do kraja zaradio i crveni karton. Na sreću Prijedorčana, konkurenti se ponovo nisu proslavili sa korištenjem njihovih kikseva, Leotar je samo remizirao, pa je razlika sada četiri boda između prve dvije ekipe.

Drina nije imala više problema protiv Sutjeske. Milutinović je prvo postigao autogol, a onda i dobio crveni karton, te je znatno olakšao posao domaćinu. Pobjedu Drine potvrdio je Milovan Novaković u 74. minutu svojim novim golom.

Utakmica u Brčkom između Jedinstva i Sloge počela je sjedenjem domaćih fudbalera na terenu, koji su tako željeli da izraze protest zbog katastrofalnog stanja u klubu. Uspjeli su oni i da povedu u posljednjim sekundama prvog dijela kada Branislav Šer iz penala trese mrežu Sloge, ali samo što je počelo drugo poluvrijeme Savić donosi izjednačenje Dobojlijama.  Na kraju prava drama, Jedinstvo uspjeva da stigne do ogromne pobjede. Junak Brčaka je postao Stojan Vasiljević koji je svojim golom donio veliko slavlje.

U derbiju kola Zvijezda 09 je golom Budimira Šarčevića dugo vodila protiv Modriče u gostima, ali je Nemanja Kojić u samom finišu donio bod Alfa Modriči.