Kozari bodovi u Prnjavoru

U utakmici 23. kola m:tel I lige Republike Srpske odigranoj danas u Prnjavoru fudbaleri Kozare savladali su domaći Ljubić sa 1-2.

Od prve minute zaigrali su fudbaleri Kozare čvrsto i agresivno u želji da se domaćinu revanširaju za jesenski neplanirani poraz u Gradišci. Kozara ima više loptu u nogama i pokušava preko Lolića i Malbašića. U 24. domaćin prijeti preko Živkovića, ali je Modić siguran. U 35. minuti odličnu akciju Kozare završava pogotkom Eskić i dovodi Kozaru u vođstvo od 0-1. Do kraja poluvremena priliku da povećaju vođstvo propuštaju Runić i Lolić.

I u drugom poluvremenu ista slika. iako su domaćini krenuli nešto agresivnije, te šef stručnog štaba Ljubića Maletić uvodi u igru svježije igrače, odbrana Kozare na vrijeme otklanja sve opasnosti od gola Modća. Šut Eskića u 59. minuti odlazi zamalo preko gola. U 70. minuti, nakon kornera za Ljubić rezervista Jaćimović je najviši u skoku i postiže gol za izjednačenje. Nisu se dugo radovali domaćini, samo pet minuta kasnije, ponovo dobra akcija Kozare koju rutinski završava Lolić i postiže gol za , pokazaće se konačnih 1-2 i pobjedu Kozare.

Sljedeće subote, 24. aprila 2021. godine igra se 24. kolo mtel: I lige Republike Srpske. Na Gradskom stadionu u Gradišci FK Kozara će ugostiti FK Podrinje iz Janje. Utakmica počinje u 16 i 30 časova i igra se bez prisustva publike zbog poznate situacije sa virusom COVID-19

FK Ljubić (Prnjavor): Knežević V., Radaković S., Žižak B., Jagodić B. (od 72. min. Subić D.), Segić D., Milanović J. (od 46. min. Savanović M.), Žižak A. (od 63. min. Račić F.), Guzijan A.,  Todorić M. (od 63. min. Jaćimović O.), Živković D., Komlenović V., trener: Maletić D.,  nisu igrali: Zeljković Nj., Mušić V., Drača M.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Petrović O. (od 78. min. Kisin V.), Raspudić B., Hamzić A., Lolić D. (od 88. min. Pepić D.), Petković V., Malbašić A., Popović A.,  Eskić S. (od 63. min. Beuk S.), Batar B., Runić N., trener Žerić N., nisu igrali: Glišić P., Borković N., Veljkić S., Đurić L.

Podrinje 0 : 0 Slavija
Ljubić 1 : 2 Kozara
Jedinstvo 2 : 1 Sloga
Borac 1 : 0 Rudar Prijedor
Leotar 0 : 0 Sloboda
Tekstilac 0 : 0 Željezničar