18.04.2021 Administrator DC

Remi Radnika i Želje

Radnik i Željezničar su podijelili bodove u 26. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, bilo je 1:1, te je tako sarajevski sastav već devetu uzastopnu utakmicu u PL BiH bez pobjede, a desetu ukoliko se u obzir uzme i Kup naše zemlje.

Željezničar je bio bolji rival u prvom poluvremenu, a to su uspjeli iskoristiti već u 15. minuti kada su došli do vodstva. Ermin Zec je šutirao, njegov udarac je odbranio Luka Bilobrk da bi na odbijenu loptu natrčao Semir Štilić i doveo goste u vodstvo. Period bez uzbuđenja okončan je u 37. minuti susreta kada je Zec šutirao nakon ubacivanja Miličevića, ali promjene rezultata nije bilo, te se na odmor otišlo sa prednosti Želje 1:0.

Radnik je prvi zaprijetio u nastavku i to u 49. minuti utakmice. Blažević je izgubio loptu, Mekić došao do nje i uposlio Jelića čiji je udarac otišao preko gola Erića. Domaći su do izjednačenja rezultata stigli u 59. minuti susreta. Vušurović je ubacio sa lijeve strane, Erić katastrofalno pogriješio, lopta je stigla do Popare koji je preciznim udarcem matirao golmana Plavih i izjednačio rezultat na 1:1.

Plavi su do kraja imali veći posjed lopte, ali do pobjede nisu uspjeli doći ni u devetom uzastopnom susretu u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine odnosno desetom ukoliko se u obzir uzme i Kup Bosne i Hercegovine gdje je sarajevski sastav ispao od Tuzla Cityja poslije lošijeg izvođenja jedanaesteraca.

Stadion: Gradski stadion. Sudija: Jelić Frano (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Subašić, Blažević, Ikić (Željezničar). Strijelci: 0:1 - Štilić (15), 1:1 - Popara (59).

Radnik: Bilobrk; Vasić, Simonović, Šubert, Filipović; Popara (87. Đurić), Mekić, Milenković (72. Gogić); Huseinbašić (52. Motika), Vušurović, Jelić. Trener: Jovo Borković.

Željezničar: Erić; Blažević (70. Lendrić), Ikić, Miletić, Miličević; Čeliković, Subašić (84. Mujezinović), Veselinović (70. Bekrić), Štilić, Ramović (80. Bojo); Zec (70. Juričić). Trener: Blaž Slišković.

Krupa 1 : 0 Sloboda
Mladost 2 : 0 Tuzla City
Radnik 1 : 1 Željezničar
Olimpik 0 : 3 Zrinjski
Sarajevo 0 : 2 Borac
Široki Brijeg 0 : 2 Velež