Vlado Jagodić: Neka se upitaju svi zašto igrači plaču u svlačionici?

Vlado Jagoidć

Radnik je u 28. kolu Premijer lige BiH pretrpio poraz od Slobode na svom terenu rezultatom 2:1.

Nakon utakmice uslijedile su ružne scene kada su pojedinci iz stručnog štaba Radnika na čelu sa trenerom golmana Zoranom Sofrenićem, napali sudije, a tome su se priključili i pojedini igrači Radnika. Trener Bijeljinaca Vlado Jagodić nakon utakmice se osvrnuo na sve što se dešavalo i dao gospodsku izjavu.

"Pa iskreno, kakav je komentar? Znate kako je kad se ovako sve to završi. Mi smo potpuno razmišljali o nekim drugim situacijama danas, ali naravno, ja moram biti sportista i ja sam uvijek bio sportista, ja ću i Slobodi i kolegi Žižoviću čestitati. Oni su padali na glavu što se kaže u sportskom žargonu kako bi nas pobijedili i izbacili, međutim ima još 15 bodova. U svlačionici momci plaču, što znači da ima nešto što se mora analizirati. Ja se nadam da će klub poduzeti određene stvari, jer ovo danas mislim da, naravno ne mogu izaći iz svojih okvira, ali mislim da imamo dosta toga za analizirati", rekao je Jagodić i nastavio:

"Ono što nije dobro, to je da smo mi veoma loše ušli u 15 minuta drugog poluvremena, a imali smo prednost. Ja se moram okrenuti tome, jer nismo mi toliko bili dobri u prvom poluvremenu, ali smo došli do vodstva u akciji koju smo spremali i uigravali. Kad smo imali 1:0, znači realno je trebalo da napravimo ono što će nam donijeti bodove, da uvjerimo igru. Spremio sam bio tri izmjene na poluvremenu i možda bi bolje bilo da sam te tri izmjene na poluvremenu iskoristio da dođemo do posjeda. Nažalost, strah od vodstva najvjerovatnije, uvukli smo se tamo gdje ne treba, napravimo prekršaj koji rezultira kaznenim udarcem, niko nije reagovao, prigovarao, ali ovo poslije, treba prvo vidjeti, analizirati šta se dešavalo.", dodao je Jagodić, ali se nije zaustavio na tome:

"Psihološki momenat, ja sam ranije rekao da je ovo utakmica, mogao sam osjetiti, jer ovo je grčavita borba za opstanak, svako se služi onim što misli da treba da se služi. Mislim da nismo adekvatano odgovorili, govorim o igri, tih 15 minuta kod 1:1 rezultata, trebali smo nositi taj rezultat do kraja, imamo kvalitetnije izmjene nego Sloboda, ali taj drugi gol je presjekao sve, a onda sva ova dešavanja, evo vidjeli ste, imao sam najteži zadatak da od službenih lica odmaknem igrače, jer oni tu nemaju šta tražiti. Oni trebaju da u svlačionicu uđu i da mi na svoj način pripremamo sljedeće treninge i utakmice, a ovo neko drugi treba voditi računa o tim stvarima, ne trebaju se upuštati u to", zaključio je trener Radnika.

Krupa 3 : 0 Mladost
Radnik 1 : 2 Sloboda
Olimpik 1 : 1 Tuzla City
Sarajevo 3 : 1 Željezničar
Široki Brijeg 1 : 0 Zrinjski
Velež 1 : 1 Borac