Dva gola Dejana Bjeloša za tri boda Slavije

Dejan Bjeloš potopio Zvorničane

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva savladali su u 26. kolu Prve lige Republike Srpske Drinu iz Zvornika sa 2:0 i tako i petu utakmicu uzastopno završili bez poraza.

Za standarde Slavijinih domaćih utakmica, koje se odlikuju ove sezone sa jako malim brojem prilika, duel protiv Drine iz Zvornika može dobiti prolaznu ocjenu.

Slavijin „blickrig“ sa starta utakmice, kada iz prve dvije šanse na utakmici postižu dva pogotka, odveo je utakmicu za njih u željenom smjeru i nakon toga im je bilo mnogo lakše i rasterećenije igrati.

Igrala se 10. minuta utakmice kada Lazar Babić dugom loptom u prostor izbacuje desnog beka, Radeta Bojanića, ovaj uspjeva između trojice protivničkih igrača da se izbori za loptu, doda do Amera Drljevića, koji proslijeđuje za Dejana Bjeloša, a on postiže vodeći gol.

Tri minute kasnije već je 2:0, Mladen Perović je odlično centrirao sa lijeve strane, a Dejan Bjeloš je sam kao duh u kaznenom prostoru i glavom pogađa mrežu Dalibora Drakulića.

Mogla je Slavija u potpunosti da dotuče Drinu u 19. minutu. Nikola Bjeloš je prebacio odbranu i pronašao Denisa Bogučanina, ovaj je htio odigrati za Dejana Bjeloša

Tek nakon dva primljena pogotka i Drina je pokušala da igra, da zadrži loptu u svome posjedu, a iz toga se ipak nije izrodila neka stopostona šansa. Nagovještaj dobre šanse imao je gostujući tim u 23. minuti. Sićović je centrirao, Ljubiša Jovanović spustio prsima loptu za Matiju Tadića, ali je ovaj oklijevao i propao je taj napad. Pet minuta kasnije još jedna dobra šansa za goste. Jovan Zarić se izborio za loptu i prostor, šutirao je sa vrha kaznenog prostora, ali pored gola.

Prvi korner na utakmici imali smo u 34. minutu, i umalo da bude srećan po Sokolove. Nikola Bjeloš ga je izveo, pronašao brata Dejana, ali njegov šut je izblokiran u posljednjem trenutku. Kraj prvog poluvremena donosi i po još jedan pokušaj na obje strane, prvo je golman Slavije siguran na izletanju i hvata opasan centaršut Markovića, a onda i Nikola Bjeloš proba svoj šut sa gotovo 30 metara, ali Drakulić je siguran.

U nastavak susreta bolje ulazi Drina, i prijeti sa dva opasna napada. U 48. minuti Novica Marković centrira sa desne strane, Ljubiša Jovanović dolazi do lopte, šutira glavom, ali Stefan Stevanović lijepom paradom uljepšava taj šut, hvata loptu i čuva svoju mrežu. Samo dvije minute kasnije prekid za Drinu tik na polovini Slavije. Ubacio je Milosav Sićović, a lopta prolazi sve u kaznenom prostoru i na nju za malo kasni Dušan Ristović, te propada i ta šansa.

Novu šansu Drina ima u 59. minutu. Dimitrije Tvrdišić se ubacio u napad, odigrao povratnu za Novicu Markovića, koji šutira pored gola. Slavija je nakon te šanse uspjela da umiri napade Drine i uvede utakmicu u mirniji tok.

Sa druge strane domaći prijete u 63. minutu, Rade Bojanić šutira glavom preko gola, a onda i lijepa kontra domaćih koju je povukao Amer Drljević. Spetljali su se izabranici Bojana Regoje u završnici, zakomplikovali tu situaciju, pa onda okolnim putem ponovo došli u šansu, prvo Drljević slabo šutira iz voleja, lopta dolazi do Arbinje, koji glavom šutira pored gola.

Sve do 86. minute potom nije bilo prilika na ovom meču, a onda najbolja, ujedno i posljednja šansa za domaće u drugom poluvremenu. Nikola Bjeloš je iz slobodnog udarca pokušao da iznenadi Dalibora Drakulića, gađao je iskosa, a Drakulić paradom izbio loptu u korner.

Do kraja utakmice nije bilo promjene, Slavija je stigla do pobjede od 2:0 i tako i petu utakmicu završila bez primljenog gola.

SLAVIJA – DRINA (Z)  2:0 (2:0)