Sloga preokretom do pobjede (FOTO)

DOBOJ - Fudbaleri Sloge su nakon preokreta upisali nova tri boda savladavši ekipu Kozare iz Gradiške sa 2:1. Do pobjede su došli golovima u posljednjih pet minuta, a sve tri gola su djelo igrača koji su ušli sa klupe.

Sloga je od početka nametnula ritam imali su inicijativu. U prvih 15 minuta imali su nekoliko šansi, pokušaja i udaraca u okvir i van okvira gola. U 17.minutu bilježimo odličan udarac Vladimira Petkovića za goste koji je završio na prečki Sloginog gola. Tekao je 28.minut kada udarac od strane Savića završava u naručju golmana Kozare Modića. Četiri minuta kasnije Golubović dodaje do Savića ovaj šutira sa ivice kaznenog prostora ali odlično brani Modić. Sloga je i dalje atakovala ali se na odmor odlazi bez golova.

U nastavku ponovo domaći imaju terensku inicijativu ali bez konkretnog učinka. Dokaz Slogine nadmoći je da je Kozara tek prvi korner na utakmici izvela u 62.minutu. A onda u 73.minutu hladan tuš za domaće kada "rezervista" Aleksandar Malbašić prihvata loptu i rezantnim udarcem sa nekih 16 metara pogađa za vođstvo svog tima 1:0. Dobojlije nisu prestale da napadaju pokušali su što prije da dođu do izjednačenja. Igrao se 81.minut bombu je iz velike daljine uputio Boris Aljetić, ali na mjestu je Modić. A onda u 86.minutu igrač koji je ušao sa klupe mladi Obrad Starčević iz velike gužve i odbijanja lopte u petercu nekako ugurava u mrežu za 1:1. U posljednjem minutu utakmice ponovo su u glavnoj ulozi bili rezervisti, centrirao je Enver Buljubašić a sopstvenu mrežu pogađa najiskujniji igrač Boris Raspudić za veliko slavlje domaćih 2:1. Sloga je tako upisala nova tri važna boda. dobojlije i u narednom kolu igraju na svom terenu protiv Slavije iz Istočnog Sarajeva.

SLOGA - KOZARA 2:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Malbašić u 73, 1:1 Starčević u 86, 2:1 Raspudić (autogol) u 90.minutu. Stadion: "Luke". Bez publike. Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica). Pomoćnici: Bojan Rakić i Radmilo Vuković (oba iz Bijeljine). Posmatrač suđenja: Vladimir Bjelica (Istočno Novo Sarajevo). Delegat: Nemanja Kulina (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Hadžimujić, Igor Marković (Sloga), Malbašić, Savo Veljkić (Kozara).

SLOGA: Igor Marković, Andrić, Nikolić, Aljetić, Golubović (od 58.minuta Buljubašić), Đuranović, Perić (od 74. Cetić), Savić (od 58. Starčević), Hadžimujić, Dadić (od 76. Nemanja Marković), Ristić. Trener: Milan Draganović.

KOZARA: Modić, Borković (od 46.minuta Malbašić), Petrović, Savo Veljkić (od 82. Pepić), Hamzić, Petković, Popović (od 73. Gavrić), Runić, Kisin (od 46. Lolić), Batar, Beuk (od 46. Raspudić). Trener: Nedžad Žerić.

Igrač utakmice: Enver Buljubašić (Sloga)

Sloboda : Sutjeska
Omarska : Željezničar
Famos : Radnik
BSK : Ljubić
Laktaši : Velež
Leotar : Romanija
Drina : Rudar Prijedor