XS
SM
MD
LG

Remi u Ljubuškom, Klis ubjedljiv u komšijskom derbiju

Azer Kozić, Klis

Derbi 21. Kola Druge lige FBiH, grupa „Jug“ je odigran u Ljubuškom gdje je lider na tabeli ugostio gornjevakufsku Slogu, domaći su preko Miličevića u 17. minuti stekli prednost 1:0, da bi Bošković u 77. minuti postavio konačnih 1:1.

Na preostalih pet utakmice slavile su domaće ekipe, u komšijskom derbiju Klis je bio bolji od Turbine 4:1, Neum je rezultatom 3:1 savladao Brotnjo Čitluk, Grude Ramu minimalno 1:0, Tomislav Kamešnicu 2:1 i Troglav 1918 ekipu Stolac 2:0.

Lista strijelaca,

19 golova,

Luka Nižić (NK Ljubuški),

18-Josip Ivić (NK Rama),

12-Armin Abazović (NK Sloga),

11-Edis Husović (FK Turbina), Josip Vidović (NK Troglav 1918)

10-Vladimir Grubeša (NK Sloga),Armin Agić (NK Sloga),Josip Stipić (NK Tomislav),

9-Muamer Vila (FK Klis), Pavo Čeko (NK Kamešnica),

8-Karlo Buhač (NK Ljubuški),

7-  Marin Brkić, Nikola Granić (NK Ljubuški), Pere Čolak (NK Troglav 1918), Jure Lovrić (NK Neum), Kasim Zahirović (FK Turbina), Stipo Babić (NK Rama),

6- Aid Kudra, Amel Bajrić (FK Klis), Stipo Babić (NK Rama), Mustafa Šetka (FK Bjelopoljac),

Klis - Turbina 4:1 (2:1)

Buturović Polje,  Sportski centar „Seid Padalović“, glavni sudija: Dominik Jureta (Livno) , pomoćnici: Antonio Čačija (Livno) i Josip Begić (Posušje),delegat: Dženadin Podrum(Konjic). Strijelci: 1:0  – Bajrić (25), 1:1 – Hatić (35), 2:1 – Bitevija (43), 3:1- Šimunović (82), 4:1 -  Šabanović (87). Žuti kartoni:  Šabanović, Makan (Klis), Đelmo (Turbina .

Igrač utakmice: Amel Bajrić (Klis) .

Klis: A. Ćosić , Husrep , O. Ćosić , Pirija , Makan , Bitevija  (71.Kozić), Canović ,(od 77.Mušinović ) ,Jahić  (od 64.Bajramović ), Šimunović , Bajrić (od 76.Graho), Vila  (od 64. Šabanović ).Trener: Nedim Kudra.

Turbina: Husrep , Đelmo , Arfadžan , Ovnović , Letuka , Kovač (od 68. Hamšić ), Zahirović , Begić , Jusić , Hatić , Keskin . Trener: Mirsad Hajdarević.


GOŠK 6 : 1 Slaven
TOŠK 1 : 0 Travnik
Budućnost 1 : 3 Rudar
Bratstvo 2 : 1 Čapljina
Zvijezda 0 : 0 Radnik
Jedinstvo 2 : 1 Igman
Orašje 1 : 1 Posušje
Goražde 2 : 2 Vis Simm Bau
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Posušje 26 17 6 3 57
2 TOŠK 26 14 5 7 47
3 Goražde 26 13 6 7 45
4 Bratstvo 26 13 4 9 43
5 Rudar 26 12 5 9 41
6 Zvijezda 26 12 5 9 41
7 Travnik 26 10 8 8 38
8 GOŠK 26 10 6 10 36
9 Radnik 26 10 6 10 36
10 Jedinstvo 26 11 3 12 36
11 Budućnost 26 10 4 12 34
12 Vis Simm Bau 26 9 5 12 32
13 Orašje 26 9 5 12 32
14 Igman 26 8 7 11 31
15 Čapljina 26 7 5 14 26
16 Slaven 26 1 4 21 7