Drina pala u Zvorniku

Hercegovina - Kotor Varoš

Rukometaši Hercegovine pobijedili su Kotor Varoš sa 38:27 (20:8), u prvoj utakmici 19. kola m:tel prve lige Republike Srpske. Trijumf tima iz Nevesinja je više nego zaslužen, jer su sve vrijeme bili u vođstvu i na kraju su stigli do dva nova boda. Domaći sastav predvodili su Darko Dragović sa sedam i Strahinja Kovačević sa šest golova, dok je na drugoj strani Tomica Tovilović dao osam pogodaka.

U drugoj utakmici koja je odigrana u Zvorniku rukometaši Kozare iz Gradiške priredili su iznenađenje pošto su remizirali sa domaćom Drinom 31:31. Zvorničani su poslije prvog poluvremena vodili sa 18:14, ali su se gosti u nastavku raspucali, te su uspjeli da osvoje vrijedan bod koji će im značiti u borbi za opstanak. Miloš Tešanović sa 10 pogodaka bio je prvi strijelac u timu Drine, a kod gostiju Marko Petošević je dao 11 golova.

Danas (srijeda) igraju su još tri susreta 19. kola u kojima se sastaju: Kozara (KD) – Višegrad (17.30), Jedinstvo 2015 – Bijeljina (18.30) i ORK Prijedor – Mladost (19.30), Sloga 2 – ORK Borac (igraju u četvrtak, 6. maja – početak u 20