Posušje
U subotu i nedjelju 8. I 9. maja igraju se utakmice 25. kola m:tel Prve lige FBiH koje donosi veliki derbi u Posušju između lidera nas tabeli istoimene ekipe, 53 boda i drugoplasiranog sastava Goražda koje ima devet bodova manje o svog rivala. Pobjedom bi domaćini riješili dilemu oko trke za elitu bh. fudbala, ali i Goraždani imaju svoju računicu, bez obzira na bolan domaći poraz u prošlom kolu od konjičkog Igman. Ovaj derbi je povjeren Sanelu Siliću iz Cazina, asistirat će mu Amir Hušidić iz Velike Kladuše i Mostarac, Marko Blažević, dok je glavni „bos“ Hrvoje Turudić iz Čitluka.
Puleni šefa struke konjičkog Igmana Adnana Elezovića nakon izuzetno vrijedne pobjede u Goraždu, u ovom kolu su domaćini Oraškim labudovima, uz sva uvažavanja rivalu gostima vjeruju u pobjedu sa kojom bi potvrdili sjajan rezultat iz Goražda.
Trećeplasirani TOŠK, naravno očekuje gostujuće bodova u Živinicama protiv Slavena, pretposljednja Čapljina u ovom kolu ima težak domaći zadatak protiv četvrtoplasirane ekipe Zvijezde, u Kaknju domaći petoplasirani Rudar, 38 bodova igra komšijski derbi po tabeli, u goste im dolazi za mjesto niže plasirano Bratstvo, 37 bodova.
Isti slučaj je i sa susretom u Travniku, gdje istoimena sedmoplasirana ekipa, 35 bodova čeka za mjesto niže plasiranu ekipu banovićke Budućnosti, 34 boda.
Na preostale dvije utakmice koje se igraju u nedjelju 9. maja u Hadžićima radnik će dočekati bihaćko Jedinstvo, dok će najveće razočarenje prvenstva Vis Simm Bau koji je bio kandidat za prvaka, došao je u situaciju da se bori za opstanak ugostiti gabelski GOŠK.
Subota, 8. maj u 17:00 sati,
Posušje: NK Posušje - FK Goražde, glavni sudija: Sanel Silić (Cazin), pomoćnici: Amir Hušidić (Velika Kladuša) i Marko Blažević (Mostar), 4. sudija: Dragan Stojić (Mostar) , delegat: Mario Prusina (Čitluk), posmatrač suđenja: Hrvoje Turudić ( Čitluk).
Kakanj: FK Rudar - NK Bratstvo , Josip Martinović (Čapljina), Boris Bilješko (Novi Travnik) i Antonio Marčinko (Čitluk), Haris Poprženović (Travnik), Adnan Kantić, Tarik Kečo oba Sarajevo.
Konjic: FK Igman - NK Orašje, Ermin Hadžović (Sarajevo), Edis Trklja (Sarajevo) i Marijan Ćosić (Široki Brijeg), Mario Pejić (Grude), Alen Mujkanović (Zenica) , Amir Medić (Ključ).
Travnik: NK Travnik - FK Budućnost, Azem Karić (Zenica), Tarik Mulasmajić (Tešanj)i Silvio Bubalo (Mostar), Jure Delić (Mostar), Karlo Jurišić (Posušje), Zorislav Nuić (Čapljina).
Čapljina: NK Čapljina - NK Zvijezda, Stipe Kovačević (Tomislavgrad), Marko Grebenar (Livno) i Hasan Nanić (Bužim), Mirza Kazlagić (Cazin), Seadin Badić (Cazin), Josip Marjanović (Novi Travnik).
Živinice: NK Slaven - NK TOŠK, Antonio Tomić (Kreševo), Senad Aleta (Goražde) i Almir Huskić (Bugojno), Darko Gedžić (Brčko), Irfan Budimlić (Cazin), Filip Jelavić (Gabela).
Nedjelja 9. maj u 17:00 sati,
Žepče: NK Vis Simm Bau - NK GOŠK, Deni Ćatibović (Sarajevo), Edin Redžović (Sarajevo) i Elmir Trgovčević (Tuzla), Suad Nurić (Gračanica), Emir Alečković (Sarajevo), Midhat Arnautović (Tuzla).
Hadžići: FK Radnik - NK Jedinstvo, Edin Osmanović (Kalesija), Sehmin Hakalović (Konjic) i Enis Đulović (Tuzla), Emir Spahalić (Mostar), Željko Soko (Čapljina), Alija Lizde (Mostar).
GOŠK | 3 : 0 | Rudar |
Travnik | 0 : 2 | Čapljina |
Slaven | 1 : 3 | Radnik |
TOŠK | 3 : 0 | Igman |
Budućnost | 1 : 0 | Posušje |
Bratstvo | 0 : 4 | Vis Simm Bau |
Zvijezda | 4 : 1 | Goražde |
Jedinstvo | 2 : 1 | Orašje |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Posušje | 30 | 18 | 7 | 5 | 61 | |
2 | TOŠK | 30 | 16 | 6 | 8 | 54 | |
3 | Rudar | 30 | 15 | 5 | 10 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
6 | Bratstvo | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
7 | GOŠK | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Jedinstvo | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | Radnik | 30 | 11 | 7 | 12 | 40 | |
10 | Budućnost | 30 | 12 | 4 | 14 | 40 | |
11 | Vis Simm Bau | 30 | 11 | 6 | 13 | 39 | |
12 | Travnik | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | |
13 | Igman | 30 | 10 | 7 | 13 | 37 | |
14 | Orašje | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
15 | Čapljina | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
16 | Slaven | 30 | 1 | 5 | 24 | 8 |