Sparsi slavili u Trebinju

Košarkaši Leotara poraženi su večeras u Trebinju od ekipe SPARS iz Sarajeva rezultatom 80:77, po četvrtinama 21:23, 14:27, 27:6 i 21:18 u utakmici 3. kola Lige 6 za košarkaškog prvaka BiH.

Iako su u tri četvrtine bili bolji protivnik, ponovo je treća četvrtina bila kobna za košarkaše Leotara i prava je šteta što dobra igra u tri četvrtine nije materijalizovana pobjedom protiv druge najbolje ekipe ABA 2 lige.

U trečem periodu gosti iz sarajeva su odigrali izuzetno angažovano i preko Nedima Buze koji je u tom periodu pogodio četiri trojke prešli u vođstvo koje je bilo i presudno. Imao je Leotar priliku da regularni dio utakmice završi neriješeno da je Raičević u posljednjim sekundama pogodio trojku ali….

Kod pobjedničke ekipe Nedim Buza je bio najprecizniji sa 21 poenom, Kenan Kamenjaš, koji 29. jula izlazi na draft za NBA ligu,  je ubacio 18 a Almir Hasandić 10. U redovima Leotara Božo Đurasović je ubacio 19, Stefan Mijović 16 a Đorđije Ninković i Nikola Šućov po 11.

Uoči utakmice Stefanu Mijoviću uručen je poklon kao najkorisnijem igraču ligaškog dijela takmičenja BiH košarkaške lige. U sljedećem kolu, već u nedelju, košarkaši Leotara gostuju u Širokom gdje će se sastati sa domaćom istoimenom ekipom.

izvor:hercegsport.com

Leotar 77 : 80 Spars Realway
Igokea 87 : 66 Borac
Široki 83 : 66 Čelik