Šipovac i Kolak srušili Modriču (video)

Leotar - Modriča 2:0

U 27. kolu Prve lige Republike Srpske FK "Leotar" je u Policama pobijedio FK "Alfa-Modriča" iz Modriče rezultatom 2:0 (1:0). Ovo je 12 pobjeda Trebinjaca u prvenstvu koji se i dalje nalaze na drugom mjestu.

Do 26. minuta sve se dešavalo između dva šesnaesterca i sredine terena bez ikakvih prilika za gol sa obje strane, ali u tom minutu u šesnaestercu gostiju srušen je Sekulović i sudija Perić pokazao je na jedanaesterac.

Siguran realizator bio je Šipovac koji je postigao svoj 12 gol i opet postao najefikasniji igrač Prve lige Republike Srpske.

Leotar golom Danila Šipovca poveo je sa 1:0 protiv Modriče.

Posted by Sport DC on Saturday, May 8, 2021

Domaćin je zaprijetio u 29. minutu nakon centaršuta Mićunovića, loptu je volejom poslao Zečević, ali golman Simić je odlično reagovao i spasio svoju mrežu. Leotar je imao šansu i u 45. minutu kada je nakon centaršuta Sekulovića, Maksimović glavom poslao loptu pored desne stative gola gostiju.

Gosti su se početkom drugog poluvremena oslobodili pritiska domaćih i imali su veći posjed lopte, ali je domaćin ponovo zaprijetio u 58. minutu preko Zečevića čiji je šut završio u naručju golmana gostiju, a odličnu šansu imao je i Šipovac (62. minut) koji je došao do lopte nakon greške odbrane gostiju, ali njegov lob je prošao pored lijeve stative golmana Simića.

Sudija Perić je u 76. minutu pokazao crveni karton igraču gostiju Pljevaljčiću nakon što je Šipovac "prevario" dva igrača gostiju i krenuo prema golu, a na ivici šesnaesterca ga je grubo faulirao Pljevaljčić.

Tačku na krajnji rezultat postavio je mladi Filip Kolak svojim prvim golom u nadoknadi vremena (90+3) kada se varkom oslobodio dvojice igrača u šesnaestercu i preciznim udarcem savladao golmana gostiju.

Velike zasluge pripadaju Šipovcu koji se na svojoj polovini izborio za loptu i kao "tajfun" krenuo sa lijeve strane prema golu gostiju, pretrčao oko 60 metara i dodao loptu do Kolaka i to je bilo 2:0.

Nakon utakmice trener Oleg Ćurić koji je bio na tribinama (odrađivao kaznu zbog tri žuta kartona) upozoravao je cijelu sedmicu svoje igrače da dolazi jedna dobra ekipa i možda jedna od najboljih u ligi.

"Pristupili smo maksimalno ozbiljno, a momci su sve ispoštovali na terenu. Nije to bila neka fina igra po sunčanom vremenu, ali su najvažniji bodovi", rekao je Ćurić.

Narednog vikenda Leotar gostuje u Zvorniku kod FK "Drina".

Igrano na stadionu u Policama bez prisustva gledalaca. Glavni sudija: Danijel Perić. Pomoćne sudije: Bojan Rakić i Radmilo Vuković. Četvrti sudija: Nikola Tešanović. Delegat: Veljko Radovanović. Crveni karton: Pljevaljčić i Petrović (pomoćni trener) Modriče. Žuti kartoni: Vukanović, Milić, Šipovac, Đurić, Zečević i Kolak (Leotar), a Lukić i Kuljanin (Alfa-Modriča).

FK "Leotar": Vukanović, Andrić, Paranos (od 86.minuta Šešelj), Milić, Maksimović (od 65. minuta Ristić), Begenišić, Mićunović (od 46. minuta Medan), Šipovac, Đurić, Zečević (od 72. minuta Kolak), Sekulović (od 86. minuta Aćimović).

FK "Alfa-Modriča": Simić, Guzijan (od 70. minuta Janković), Pljevaljčić, Radić, Vuković, Božić (od 46. minuta Kuljanin), Demonjić (od 46. minuta Vujić), Ninković (od 46. minuta Živković), Prljeta, Lukić, Kojić (od 46. minuta Kesić).

Izvor:trebinjelive.info

Sloga 0 : 1 Slavija
Kozara 0 : 1 Rudar Prijedor
Podrinje 0 : 1 Sloboda
Ljubić 1 : 0 Željezničar
Jedinstvo 1 : 4 Sutjeska
Borac 0 : 1 Zvijezda 09
Leotar 2 : 0 Modriča