Sloga, Gornji Vakuf /Uskoplje
Odigrani su susreti 23. Kola Druge lige FBiH, grupa „Jug“ u kojoj su postignuta 24 gola, Tomislav i Ljubuški su visoko porazili Ramu 7:1, odnosno Stolac 6:0, dok je polufinalista Kupa BiH Klis na svom travnjaku porazio Troglav 1918 4:1.
Gornjovakufska Sloga je zabilježila izuzetno važnu pobjedu u Neumu 4:2, dok je Bjelopoljac rezultatom 2:0 na svom terenu savladao Brotnjo Čitluk.
Grude: NK Grude –F K Turbina (prekid utakmice u sudijskoj nadoknadi kod rezultata 0:1, kad je glavni sudija Luka Smoljo (Kupres) koji je produžio utakmicu čak 10 minuta, svirao penal za domaći sastav, a njegov pomoćnik je signalizirao da nije bio kazneni udarac za domaće, tada je glavni sudija otišao u službene prostorije ).
Lista strijelaca,
20 golova,
Luka Nižić (NK Ljubuški),
18-Josip Ivić (NK Rama),
14-Armin Abazović (NK Sloga),
12-Josip Stipić (NK Tomislav),
11-Edis Husović (FK Turbina), Josip Vidović (NK Troglav 1918), Armin Agić (NK Sloga),
10-Muamer Vila (FK Klis), Vladimir Grubeša (NK Sloga), Pavo Čeko (NK Tomislav), Branimir Šiško (NK Tomislav)
8-Karlo Buhač (NK Ljubuški),
7- Amel Bajrić (FK Klis), Marin Brkić, Nikola Granić (NK Ljubuški), Pere Čolak (NK Troglav 1918), Jure Lovrić (NK Neum), Kasim Zahirović (FK Turbina), Stipo Babić (NK Rama),
6- Aid Kudra, Samir Bitevija, Bern Šimunović(FK Klis), Mustafa Šetka (FK Bjelopoljac), Franjo Posavac (NK Sloga),
Klis - Troglav 1918 4:1 (2:1)
Bututurović Polje, stadion „Seid Padalović“, glavni sudija: Alen Puce (Mostar) – 7,5, pomoćnici: Alem Kruškonja i Nedim Kozić (Mostar), delegat: Boro Posavac (Gornji Vakuf/Uskoplje). Strijelci: 1:0 – Šimunović (12), 2:0 – Bajrić (27), 2:1 – Čolak (40), 3:1 – Bitevija (60), 4:1 – Vila – (82). Žuti kartoni: Canović (FK Klis), Duvnjak (NK Troglav 1918). Igrač utakmice: Samir Bitevija (Klis) .
Klis:Cero , Pirija (od 78. Gabela), Ćosić , Šehić , Bitevija (od 74. Jahić), Makan , Bajramović , Šabanović (od 55. Mujak ), Canović (od od 61. Kozić ), Šimunović , Bajrić (od 61.Vila ) . Trener: Nedim Kudra.
Troglav 1918: Bučo , Banović , Križan , Duvnjak , Maleta , Vidović , Čolak (od 65.Alčelebić ), Bilić , Vrgoć , Čačija , Karadža ( od 70.Kasalo). Trener: Zlatko Čondić.
Klis | 1 : 0 | Grude |
Troglav 1918 | 4 : 1 | Neum |
Stolac | 0 : 2 | Tomislav |
Turbina | 4 : 2 | Bjelopoljac |
Sloga | 2 : 1 | Kamešnica |
Rama | 2 : 2 | Brotnjo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Ljubuški | 24 | 18 | 4 | 2 | 58 | |
2 | Klis | 24 | 14 | 4 | 6 | 46 | |
3 | Tomislav | 24 | 14 | 2 | 8 | 44 | |
4 | Sloga | 24 | 13 | 5 | 6 | 44 | |
5 | Grude | 24 | 14 | 1 | 9 | 43 | |
6 | Neum | 24 | 12 | 5 | 7 | 41 | |
7 | Troglav 1918 | 24 | 11 | 4 | 9 | 37 | |
8 | Turbina | 24 | 8 | 6 | 10 | 30 | |
9 | Rama | 24 | 9 | 3 | 12 | 30 | |
10 | Brotnjo | 24 | 5 | 6 | 13 | 21 | |
11 | Stolac | 24 | 6 | 1 | 17 | 19 | |
12 | Bjelopoljac | 24 | 5 | 3 | 16 | 18 | |
13 | Kamešnica | 24 | 3 | 4 | 17 | 13 |