Posušje prvo kroz cilj

Posušje

Posušje ponovo u eliti bh fudbala

Derbi 27.  kola su u Kaknju odigrali domaći Rudar i TOŠK iz Tešnja, Tešnjaci su prvi dio utakmice golom Mujagića  u 28. minuti riješili u svoju korist 0:1. U drugom  poluvremenu Kakanjci su u 54. minuti izjednačili golom Čehajića 1:1, da bi ovaj derbi riješio Hrelja u  81. minuti za konačnih 2:1.

Lider Posušje je bio domaćin sastavu bihaćkog Jedinstva, domaći su zabilježili i 18 ovosezonsku pobjedu sa kojom su se nakon 12 godina vratili u elitu bh  fudbala.

U Hadžićima u duelu Radnika i Bratstva nije bilo golova, Vis Sim Bau je zabilježio vrijednu „domaću“ pobjedu protiv Orašja 2:0, Spahić i Huseinspahić, Goraždani su visoko porazili na svom terenu ekipu gabelskog GOŠK- 4:1, Jazvin 2, Blagojević i Salanović, za goste Šantić.

U Konjicu domaći Igman je igrao veoma bitnu utakmica sa Zvijezdom iz Gradačca, u prvom poluvremenu mreže su mirovale, u drugom poluvremenu mrežu gostiju je sjajnim golom načeo Amar Sabljica, da bi Seid Zukić koji je ušao u drugom poluvremenu sa svoja dva gola riješio pitanje pobjednika, 3:0, počasni gol za gostujući sastav je dao rezervista Behram.

Travnik i Slaven su odigrali na Piroti 2:2, Čapljina je na svojim Bjelavama zabilježila pobjedu protiv banovićke Budućnosti 2:1, Ivković i Ljuca, za goste Mujarić.

Lista strijelaca:

14 golova, Selmir Mahmutović (NK Vis Simm Bau), Dženan Haračić (NK GOŠK),

11 - Maid Jaganjac (NK Bratstvo), Kerim Tatar (FK Goražde),

10 - Dino Dizdarević (NK Vis Simm Bau), Sedin Ljuca (NK Čapljina),

9 - Mirza Kovač (NK Vis Simm Bau), Husein Poturalić )NK Bratstvo), Semir Dedić (NK Orašje),

8- Mirnes Salihović (NK Zvijezda), Alden Vladavić (FK Radnik),

7 –Senad Kašić (FK Igman),  Ivan Bešlić (NK Posušje),  Sedin Škrijelj (NK TOŠK), Nermin   Hadžić (NK Jedinstvo), Mirnes Salihović (NK Zvijezda), Stefan Stojanov (NK Bratstvo), Dario Blagojević (FK Goražde),

6-Seid  Zukić (FK Igman), Kemal Hasikić (NK Bratstvo), Kenan Dervišagić, Belmin Kobilica, Faruk Gačan (FK Rudar), Antonio Vidović (NK Zvijezda),  Zvonimir Mikić (NK Orašje), Bojan Mihajlović (FK Goražde), Josip Serdarušić (NK Posušje),

5- Amar Memić (FK Radnik),Ivan Buhač, (NK Posušje),

FK Igman - NK Zvijezda 3:1 (0:0)

Gradski stadion u Konjicu, glavni sudija: Ernis Džemidžić, pomoćnici: Mirza Čehaja i Senad Aleta svi Goražde, 4. Sudija: Semir Sarajkić (Sarajevo), delegat: Jasmin Memišević (Breza), kontrolor: Asmir Budimlić (Bihać). Strijelci: 1:0 – Sabljica (58), 2:0 – Zukić (60), 3:0 – Zukić 68), 3:1 – Behram (70), žuti kartoni: Lukomirak, Čubara (Igman), Rastoder, Antić (Zvijezda). Igrač utakmice: Amar Sabljica  (Igman) .

Igman: Kutić , Šehić , (od 46, K. Hebibović ), Mandžuka , Lukomirak , Čubara , Bibić , Sabljica (od 71.Osmanović), Alešević , Alić , Kašić  (od 71. Zeba-), Kovač  (od 46. Zukić ). Trener: Adnan Elezović.

Zvijezda: Maslić , Berbić , M. Mehić , Samardžić , Milaković , Jolović  (od 61. Antić ), Rastoder  (od 61. Behram ), Vehabović  (od 61. Fačić ), Mazić , Đekić , Vidović  (od 73. A. Mehić ). Trener: Mato Neretljak.

GOŠK 3 : 0 Rudar
Travnik 0 : 2 Čapljina
Slaven 1 : 3 Radnik
TOŠK 3 : 0 Igman
Budućnost 1 : 0 Posušje
Bratstvo 0 : 4 Vis Simm Bau