Juniorke BiH savladale Crnu Goru

Bosna i Hercegovina savladala Crnu Goru

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedila je u prvom prijateljskom meču na stadionu Topolica u Baru selekciju Crnu Goru rezultatom 1:2.

Izabranice Dragana Jevtića povele su u 8. minutu preko Elme Huremović, igračica švedskog Sjomarkens IF, koja je postigla sjajan gol i donijela prednost bh. timu. U finišu prvog poluvremena prednost Bosne i Hercegovine duplira Amra Omeragić za 0:2, a to je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku igralo se sasvim otvoreno sa obe strane, a do smanjenja rezultat Crna Gora je došla u 70. minutu kada je grešku Radoš iskoristila kapitenka domaćeg tima, Tošković i zatresla mrežu za smanjenje rezultat 1:2. Bilo je nekoliko prilika da se na utakmici vidi i koji gol više, ali su mreže na kraju ostale mirne i Bosna i Hercegovina je slavila sa 1:2.

Iste ekipe još jednu utakmicu odigraće 3. juna od 10:00 časova, takođe na terenu stadiona Topolica u Baru.

Crna Gora-Bosna i Hercegovina 1:2 (0:2)
Stadion: „Topolica“, Bar.
Glavni Sudija: Nikola Cvijović (Crna Gora).

Crna Gora: Krstović, Janjušević, Vučinić, Sarić, Malesija, Marković (od 69. Kaluđerović), Petković, Sara Simonović, Jelena Petrović, Anđela Tošković, Valerija Radmanović (46. Marijana Cimbaljević).

Selektor: Mirko Marić.

Bosna i Hercegovina: Radoš, Haračić, Milinković, Carlborg, Jelčić, Pandžić, Omeragić, Stojanović (od 65. Handžić), Huremović, Buhač, Ićanović (od 65. Duvnjak).

Selektor: Dragan Jevtić.

Revanš se igra sutra od 10:00 časova