Slobodi vicešampionsko zvanje

Čelinac - Sloboda 2:4

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada vicešampioni su Druge lige - grupa „Zapad“. Naime,  Mrkonjićani su u poslednjem kolu Lige za prvaka pobijedili Čelinac sa 4:2 i tako sa bodom više od Progresa osvojili drugo mjesto. Rezultatski ovo im ništa ne znači.   Meč između Čelinca i Slobode bio je zanimljiva fudbalska predstava, u kojoj su gledaoci mogli da vide šest lijepih golova.

Gosti iz Mrkonjić Grada sjajno su otvorili utakmicu i već u šestoj minuti golom Srđana Mazića poveli sa 1:0. U 21. minuti 2:0 za Slobodu, a strijelac je Marako Nikić. Mlađeni napadač sjajno je izveo slobodan udarac i pogodio za prednost od dva gola razlike.

Već u 33. minutu bio je 3:0 za Slobodu. Stijelac Ognjen Soldat. Prethodno je sve uradio Marko Nikić, koji je obišao golmana i idealno poslužio Solada ta koji pogađa mrežu.

I kada se očekivao kraj prvog poluvremena, domaći fudbaleri u 45. minutu postižu gol. Strijelaca je Bajić.

U drugom poluvremenu bolja igra fudbalera Čelinca. Plod takve igre je  pogodak Kneževića u 59. Minutu i smanjenje rezultata na 2:3.

Međutim, gosti se brzo konsolidovali, pa je u 63. minuti Srđan Mrzić pogodio za 4:2. Bio je to brz kontra napad. Ognjen Soldat je idealno proigrao Mrzića, koji stavlja tačku na pobjedu  svoje ekipe i osvajanje vicešampionske titulu.

Zbog dva žuta kartona teren je pred kraj meča morao da napusti fudbaler Slobode Jagodić.

Zanimljivo je da je Sloboda u ovom meču igrala sa devet fudbalera mlađih od 21 godine, a u šampionatu imala je najmlađu ekipu, prosjeke bio ispod 22 godine starosti.

Dubrave 3 : 4 Borac
Čelinac 2 : 4 Sloboda
Jedinstvo 2 : 1 Omarska