Ukoliko u dvomeču savladaju Kluž, trostrukog učesnika grupne faze Lige šampiona, fudbaleri Borca će u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati sa pobjednikom dvomeča Fola Eš (Luksemburg)/Linkoln Red Imps (Gibraltar) – odlučeno je danas održanim žrijebom u sjedištu UEFA u Nionu.
Prva utakmica igrala bi se u Luksemburgu ili na Gibraltaru 20. ili 21. jula, dok je revanš na Gradskom stadionu u Banjaluci zakazan za 27. ili 28. jul.
Ukoliko Borac ne uspije da savlada Rumune i domogne se drugog kola kvalifikacija za evropsku elitu, preseliće se u drugo kolo Konferencijske lige.
Žrijeb za tu fazu ovog takmičenja obaviće se takođe danas, u 13.30 časova.
PAROVI 2. KOLA KVALIFIKACIJA ZA LIGU ŠAMPIONA
Staza šampiona
Dinamo (Hrvatska)/Valur (Island) – Omonija (Kipar)
Slovan (Slovačka)/Šamrok Rovers (Irska) – Jang Bojs (Švajcarska)
Bodo/Glimt (Norveška)/Legija (Poljska) – Flora (Estonija)/Hibernijans (Malta)
Konahs Ki (Vels)/Alaškert (Jermenija) – Teuta (Albanija)/Šerif (Moldavija)
Olimpijakos (Grčka) – Dinamo Tbilisi (Gruzija)/Nefči (Azerbejdžan)
Makabi Haifa (Izrael)/Kairat (Kazahstan) – Crvena zvezda (Srbija)
Fola EŠ (Luksemburg)/Linkoln Red Imps (Gibraltar) – Kluž (Rumunija)/Borac (BiH)
Malme (Švedska)/Riga (Letonija) – Helsinki (Finska)/Budućnost (Crna Gora)
Ferencvaroš (Mađarska)/pobjednik preliminarne runde – Žalgiris (Litvanija)/Linfild (Sjeverna Irska)
Škendija (Sjeverna Makedonija)/Mura (Slovenija) – Ludogorec (Bugarska)/Šahtjor Soligorsk (Bjelorusija)
Glavna staza
Rapid Beč (Austrija) – Sparta Prag (Češka)
Seltik (Škotska) – Mitjiland (Danska)
PSV (Holandija) – Galataraj (Turska)
iizvor:borac-sport.com
Željezničar | 3 : 0 | Krupa |
Tuzla City | 1 : 2 | Zrinjski |
Sloboda | 0 : 0 | Borac |
Mladost | 0 : 1 | Velež |
Radnik | 0 : 2 | Široki Brijeg |
Olimpik | 0 : 3 | Sarajevo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Borac | 33 | 21 | 4 | 8 | 67 | |
2 | Sarajevo | 33 | 18 | 11 | 4 | 65 | |
3 | Velež | 33 | 16 | 13 | 4 | 61 | |
4 | Zrinjski | 33 | 18 | 5 | 10 | 59 | |
5 | Široki Brijeg | 33 | 17 | 8 | 8 | 59 | |
6 | Tuzla City | 33 | 13 | 9 | 11 | 48 | |
7 | Željezničar | 33 | 12 | 8 | 13 | 44 | |
8 | Sloboda | 33 | 10 | 7 | 16 | 37 | |
9 | Mladost | 33 | 8 | 6 | 19 | 30 | |
10 | Krupa | 33 | 7 | 7 | 19 | 28 | |
11 | Radnik | 33 | 5 | 10 | 18 | 25 | |
12 | Olimpik | 33 | 7 | 4 | 22 | 25 |