Sloga ide u finale (FOTO)

GRADIŠKA – Juniori Sloge odigrali su 1:1 sa ekipom Kozare i tako izborili plasman u finale za Premijer ligu Bosne i Hercegovine. Tamo ih čeka Radnik iz Bijeljine, igrat će se jedna utakmica na neutralnom terenu 26.juna.

Sloga je već na otvaranju imala dvije izgledne prilike za postizanje gola. A ondA su domaći preuzeli inicijativu i atakovali ka golu. Dobojlije su pokušavale dugim loptama da uposle brzonogog Obrada Starčevića. U 27.minutu nakon gužve u petercu i ubacivanja iz ugla Kozara stiže u vođstvo golom Baneta Matića. Do poluvremena bilo je još nekoliko šansi na obje strane ali bez učinka.

Detalj sa utakmice Kozara - Sloga

Već na startu drugog dijela u 48.minutu velika šansa za Slogu lopta se nakon serije šuteva odbijala u kaznenom prostoru, a završni udarac Starčevića brani Glišić. U 55.minutu velika radost za Slogine navijače koji su došli u velikom broju, Bojan Kitić je ušao po strani odlično centrirao gdje rasni strijelac Obrad Starčević prihvata loptu i pogađa za 1:1. Igrao se 63.minut kada odličan udarac Kozare odlazi pored gola. Tekao je 72.minut kada Vladan Tomić odličnom odbranom sprečava vođstvo domaćih. U 75.minutu Luka Međugorac se našao u odličnoj šansi lopta mu se malo izmigoljila, šutirao je ali na mjestu je čuvar mreže Kozare Glišić. U toku je bio 83.minut ponovo bravurozno brani Vladan Tomić koji se vinuo kao panter. Od 88.minuta Sloga je igrala sa igračem manje kada je drugi žuti karton zaradio Bojan Kitić. Vladan Tomić je izvrsno čuvao svoj gol i u finišu je tačnije u 90 minutu ponovo spasao  svoju mrežu za veliku radost saigrača i Sloginih navijača. Na kraju 1:1 i plasman Sloge u finale.

Treba reći da je na stadionu Velimir Sombolac bila odlična atmosfera pred oko 500 gledalaca. Sloga je imala veliku podršku preko 70 navijača koji su došli iz Doboja.

Slogini igrači pozdravljaju navijače

-Sve zasluge za ovaj izuzetan rezultat idu mojim igračima. Zahvalio bi se novom šefu stručnog štaba Zoranu Ćurguzu koji je od momenta kada je preuzeo Slogu bio uz mene i pomogao mi. Ujedno zahvalnost ide svim trenerima u klubu. Hvala našim navijačima koji su došli u velikom broju za podršku. Sada se spremamo za finale koje će se igrati ovog vikenda. Naš protivnik je Radnik, još ne znamo gdje će se utakmica igrati. Igra se na neutralnom terenu, a mi ćemo dati sve od sebe da se plasiramo u juniorsku Premijer ligu Bosne i Hercegovine. –rekao je Dražen Filipović trener Sloge.

Dobojski navijači sa ovacijama aplaudiraju svojim momcima

KOZARA – SLOGA 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Matić u 27, 1:1 Starčević u 55.minutu. Stadion: „Velimir Sombolac“. Gledalaca: 500. Sudija: Mario Jelić (Banja Luka). Pomoćnici: Vanja Ajder i Siniša Ivančević (oba iz Banja Luke). Delegat: Dragan Ćibić (Banja Luka). Žuti kartoni: Pepić, Malbašić, Đurić, David Kisin, Đorđe Veljkić (Kozara), Kitić, Cetić, Jašarević (Sloga). Crveni karton (drugi žuti): Bojan Kitić (Sloga) u 88.minutu.

KOZARA: Glišić, Savo Veljkić, Pepić, Malbašić, Matić (od 61.minuta Veljko Kisin), Govedarica (od 80. Ljepojević), Đurić (od 80. Koljanin), David Kisin (od 74. Stijaković), Đorđe Veljkić, Petrović (od 57. Nikić), Beuk. Trener: Saša Krupljanin.

SLOGA: Tomić, Kitić, Vukmirović (od 46.minuta Blagojević), Cetić, Savić, Jašarević (od 86. Ćatić), Međugorac, Jupić (od 46. Hadžikadunić), maksimović, Kikić, Starčević. Trener: dražen Filipović.

Igrač utakmice: Vladan Tomić (Sloga)