Lale procjetale u Litvaniji

Nemanja Čović, kapiten Vojvodine

Fudbaleri Vojvodine zabilježili su minimalnu pobjedu (1:0) u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija jer su u litvanskom gradu Panevežisu savladali istoimenog domaćina.
Poslije prvih 45 minuta nije bilo golova, domaćini su u 34. minutu iz slobodnjaka pogodili stativu (Elivelto), a osam minuta kasnije kapiten Novosađana Nemanja Čović je poslije kornera šutirao glavom, golman Golas je odbranio instiktivno.
U nastavku je viđena nešto bolja igra Vojvodine, a u 70. minutu “lale” su došle do gola. Na dodavanje Dejana Zukića u šesnaesterac domaćina po desnoj strani ušao je Čović i iskosa šutirao snažno, lopta se od prečke odbila u mrežu, prošla je “kroz uši” litvanskom golmanu. Do kraja susreta domaći igrači su pokušavali da dođu do izjednačenja, Vojvodina je u finišu imala priliku da iz kontranapada postigne i drugi gol, ali je ostalo – 0:1.
Ovo je prva pobeda trenera Voše Slavoljuba Đorđevića u zvaničnim utakmicama poslije startnog prvenstvenog remija na Marakani protiv Crvene zvezde (0:0).

Panevežis – Vojvodina    0:1 (0:0)

Stadion: Aukštaitija u Panevežisu. Gledalaca: 2.000. Sudija: Alan Durije (Luksemburg). Strijelac: 0:1 Čović (70). Žuti kartoni: Kozoronis (Panevežis), Bastajić, Cucin, Maksimović (Vojvodina).
PANEVEŽIS: Golas, Floro, Bisi, Janusevskis, Figueredo, Eliosius, Kozoronis, Sarpong, Elivelto, Jankauskas (od 77. Kružikas), Elias (od 71. Kapnidis).
VOJVODINA: N. Simić, Devetak, Kovačević, Stevanović, Cucin, Maksimović (od 63. Busnić), Čović, Topić, Novevski (od 46. Bastajić), Mrkaić (od 62. Zukić), V. Simić (od 82. Kabić).