Nakon Kozare stiže Gorica

Stadion Luke, Mrkonjić Grad

Sloboda, Mrkonjić Grad

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode u četvrtoj kontrolnoj utakmici savladali su Kozaru u Gradišci 3:1.Bila je to dobra kontrolna utakmica, koje je trenerima obe ekipe pokazala koliko spremi dočekuju star u Drugoj ligi -grupa „Zapad“, odnosno u Prvoj ligi.

Strijelci za Slobodu su bili Srđan Mrzić, Ognjen Soldat i kadet Aleksandar Stanišić. To je ovom nadarenom dječaku, pred kojim je izgledna karijera, ako nastavi vrijedno trenirati prvi gol za seniorski tim. Jedini gol za Kozaru postigao je Adis Hamzić.

Fudbaleri Slobode bolje su otvorili utakmicu i u prvom poluvremenu poveli sa 2:0. Domaći fudbaleri imali su nekoliko dobrih prilika, ali je na golu slobode bio sigurni Nikola Kljajić. Momak koji je ponikao i prošao školu fudbala u Slobodi, a potom branio za Krupu, a u prošloj sezoni za Laktaše.

Tako je uprava i stručni štab Slobode, konačno riješio pitanje još jednog kvalitetnog golmana. Zbog povrede Đuro Kačavenda ne trenira i ne  brani dvadesetak dana. Filip Ratković ne trenira zbog radnih obaveza.

Svoj debi za Slobodu, Kljajić je obilježio sjajnim odbaranama, što je dodatno dalo sigurnost u igri odbrane Slobode.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković zadovoljan je pobjedom i igrom svoje ekipe, pogotovo u prvom poluvremenu.

-Što se tiče prvog poluvremena bilo je dosta dobro. Mogu biti zadovoljan pristupom i odnosom prema igri. Naravno bilo je tu i loših stvari koje ćemo nastojati ispraviti u narednom periodu. Kozara je imala prva šansu na utakmici, koju nije iskoristila, a mi smo svoje dvije iskoristili i poveli sa 2:0, a kasnije i 3:0.U drugom poluvremenu pao je ritam utakmice, jer je bilo dosta izmjena u obe ekipe. Sve u svemu mogu biti zadovoljan. Želim da se zahvalim Kozari na gostoprimstvu i fer igri. Mi smo ovaj meč već arhivirali i okrećemo se pripremama,. Želimo  da se što bolje pripremimo za star u šampionatu- kaže Mirković.

Inače, fudbaleri Slobode novu provjeru imaće u srijedu u Mrkonjić Gradu protiv šipovačke Gorice. Biće to revijalna utakmica koja će se igrati na Pomoćnom stadionu „Luke“, sa vještačkom podlogom i pod svjetlošću reflektora. Tim će Sloboda dobiti na upotrebu pomoćni stadiona. Toj manifestaciji će  osim zvaničnika iz Republike Srpske prisustvovati i generalni konzul Srbije.

Naime, Vlada Srbija i opština su obezbijedili su sredstva za izgradnju jednog modernog stadiona, koji ima i reflektore. Tako će Mrkonjić Grad, uz Banja Luku, Bjeljinu, Modriču, Foču...imati fudbalski teren za odigravanje fudbalskih utakmica u noćnom terminu.

Treba reći da je u planu postavljanje reflektora i na glavni teren, sa prirodnom podlogom. Naime, prilikom izgradnje novog terena radnici „Mrkonjić puteva“ i elektrodistributivnih preduzeća položili su podzemne elektro - kablove za reflektore.

Kada će glavni teren dobiti rasvjetu, za sada se još ne zna. Mada planovi postoje  kao i projekat  rekonstrukcija i natkrivanje tribine, te izgradnja novih klupskih prostorija i upravne zgrade.

Ukrina 2 : 0 Proleter
Jedinstvo 2 : 0 Gorica
Sloga (T) 3 : 2 Borac
BSK 5 : 4 Progres
Čelinac 3 : 1 Sloga (S)
Polet 1926 0 : 6 Brdo
Dubrave 1 : 2 Laktaši
Sloboda 4 : 1 Željezničar