XS
SM
MD
LG

Prvi memorijalni turnir "Edhem Edo Sirčo" zakazan za kraj avgusta

U znak sjećanja na prerano preminulog, sjajnog rukometaša i rukometnog trenera, reprezentativca Bosne i Hercegovine, Edhema Edu Sirču, u Visokom će se u posljednjoj sedmici avgusta održati prvi Memorijal u njegovu čast.

Plan organizatora je da se na internacionalnom rukometnom turniru okupe ekipe u kojima je u toku svoje karijere nastupao legendarni Edhem Sirčo. Pored domaćih bh. klubova Bosne iz Visokog, Bosne iz Sarajeva, Izviđača iz Ljubuškog i sloge iz Doboja, na turniru će nastupiti i ekipe slovenačkog Krškog i italijanske Pallamano Rubiere.

Ekipe će biti podjeljene u dvije grupe, a utakmice su na programu u petak 27. i subotu 28. augusta, dok će se u nedjelju 29. međusobno sastati pobjednici grupa, te drugoplasirane i trećeplasirane ekipe, te će biti proglašen pobjednik turnira.

Kompletan raspored:

Četvrtak, 26. 8. 2021. 19:00 - Promocija monografije EDO Edhem Sirčo

Petak, 27. 8. 2021.

   17:00       IZVIĐAČ LJUBUŠKI (BiH) - BOSNA AC QUATTRO (BiH)

   19:00       BOSNA VISOKO (BiH) - SLOGA DOBOJ (BiH)

Subota, 28. 8. 2021.

    9:30       RK KRŠKO (Slo) - IZVIĐAČ LJUBUŠKI (BiH)

  11:30       SECCHIA RUBIERA (Ita) - SLOGA DOBOJ (BiH)

  17:00       BOSNA AC QUATTRO (BiH) - RK KRŠKO (Slo)

  18:30       Svečano otvaranje turnira

  19:15       BOSNA VISOKO (BiH) - SECCHIA RUBIERA (Ita)

Nedjelja, 28. 8. 2021.

  9:00         Duel trećepasiranih: A3 - B3

 11:00        Duel drugoplasiranih: A2 - B2

 13:00        Duel pobjednika grupa: A1 - A2

 14:30        Svečano proglašenje pobjednika turnira


Iskra 38 : 29 Krivaja
Leotar : Bosna (S)
Sloga (GV/U) 21 : 19 Sloga (D)
Vogošća 27 : 23 Gradačac
Izviđač CO 30 : 25 Sloboda
Bosna (V) 24 : 29 Konjuh
Maglaj 27 : 28 Gračanica
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Gračanica 3 3 0 0 6
2 Izviđač CO 3 2 0 1 4
3 Vogošća 2 2 0 0 4
4 Krivaja 3 2 0 1 4
5 Borac M:TEL 1 1 0 0 2
6 Leotar 1 1 0 0 2
7 Sloboda 2 1 0 1 2
8 Iskra 2 1 0 1 2
9 Bosna (V) 3 1 0 2 2
10 Bosna (S) 2 1 0 1 2
11 Konjuh 3 1 0 2 2
12 Sloga (GV/U) 3 1 0 2 2
13 Gradačac 3 1 0 2 2
14 Sloga (D) 2 0 0 2 0
15 Maglaj 3 0 0 3 0