Borac porazio Omarsku

Omarska - Borac 0:1

OMARSKA – Omarska je odigrala i četvrtu prijateljsku utakmicu. Rival je bio takođe prvoligaš, Borac iz Kozarske Dubice koji je slavio sa 1-0, iako fudbaleri Borca za 90 minuta nisu uputili ni jedan udarac prema golu Omarske, ali to je fudbal. Treba istaći da je utakmica odigrana po veoma teškim uslovima, na temperaturi višoj od 35 stepeni, te da je Omarska igrala bez 7 standardnih prvotimaca. Za Omarsku je danas branio mladi Trninić Aleksa, golman Rudara, koji bi trebao pojačati konkurenciju među stativama.

Dakle, viđena je jedna prava tvrda utakmica, sa veoma malo šansi. Jedine prilike u prvom poluvremenu imala je Omarska. Jaćimović je dva puta odlično asistirao, ali su Stević i Šunić bili za malo neprecizni. U drugom poluvremenu, viđena je još tvrđa utakmica, i sve se odvijalo uglavnom između dva šesnaesterca. Ipak, u 75. minutu, gosti su izveli korner, Jaćimović je nespretno zahvatio loptu glavom i zatresao vlastitu mrežu.

Sve u svemu, možemo biti zadovoljni igrom Omarske, a sve će biti vjerovatno još bolje kad se ekipi priključe Krecelj, Rosić, Grahovac, Romanić Bojan, Zdjelar, Jokić i Lajić.Sledeću pripremnu utakmicu Omarska igra u subotu kada gostuje kod još jednog prvoligaša Tekstilca u Derventi.

Drina 7 : 2 Budućnost
Modriča Alfa 2 : 1 Slavija
Borac 2 : 1 Kozara
Željezničar ST 0 : 1 Krupa
Podrinje 4 : 1 Tekstilac
Ljubić 1 : 0 Sloboda
Sutjeska 4 : 3 Zvijezda 09
Sloga 5 : 0 Omarska