Ako se po jutru dan poznaje

Rukometaši Borac ubjedljivo su poraženi od PPD Zagreba (16:36) u prvom kontrolnom meču u sklopu priprema za novu sezonu.

Konačan rezultat ne odražava baš realno stanje na terenu iako je stalni učesnik Lige šampiona pokazao kvalitet i iskustvo koji su na višem nivou.

U prvih 20 minuta domaći su bili razigrani i rastrčani, te sve vrijeme u prednosti, da bi nakon 9:8, u posljednjih 10 minuta gosti dodali gas i na odmor otišli sa pet golova prednosti – 15:10.

U drugom dijelu Zagrepčani su pokazali snagu, složili kockice u napadu, a posebno u odbrani i rutinski zabilježili siguran trijumf.

Iako je bilo dogovoreno da će se igrati tri puta po 30 minuta, dogovor je pao da se odigra samo dodatnih 15, u kojem su priliku dobili najmlađi prvotimci i jedne i druge ekipe, a prvaci Hrvatske bili su bolji sa 10:7.

Tener Borca Mirko Mikić je dao šansu nekolicini juniora koji će i u narednim utakmicama imati priliku da se dokažu.

Iskra 38 : 29 Krivaja
Leotar : Bosna (S)
Sloga (GV/U) 21 : 19 Sloga (D)
Vogošća 27 : 23 Gradačac
Izviđač CO 30 : 25 Sloboda
Bosna (V) 24 : 29 Konjuh
Maglaj 27 : 28 Gračanica