SFK 2000 Sarajevo poražen od prvaka Luksemburga

Prvak Bosne i Hercegovine poražen od prvaka Luksemburga

Fudbalerke SFK 2000 Sarajeva završile su nastup u ovogodišnjem takmičenju UEFA Lige šampiona za žene pošto su u prvom kolu izgubile od predstavnika Luksemburga, ekipe Racing Uniona minimalnim rezultatom 0:1.

Prvih deset minuta utakmice ispitivale su se snage. SFK se odlučio za nešto defanzivniju igru, dok su gošće pokušavale kroz posjed doći do gola. Prvu šansu na utakmici imala je gostujuća ekipa, kada je u 4. minutu pokušala kapitenka Luksemburga Wojdyla, ali je Hasanbegović loptu izbacila u korner.

Deset minuta kasnije veliku šansu imala je Rinaldi, nakon fantastičnog pasa Dos Santos, no i ovaj šut ide pored lijeve stative. Potom se SFK probudio i nakon nekoliko prekida koje je izvela Kršo, zaprijetio je i aktuelni prvak BiH, ali bez promjene rezultata. U 31. minutu sjajnu poziciju je sebi izgradila Kohr i šutirala, ali direktno u Hasanbegović. Posljednju pravu priliku na utakmici imao je domaćin. Kršo je prošla po desnoj strani i lijepo se namjestila, ali je njen udarac odbranila Burtlin.

Prvi pokušaj u nastavku utakmice imao je SFK u 50. minutu preko Tanasković, ali je dobrom reakcijom svoj gol sačuvala Burtin. U 56. minutu sa 25 metara probala je Rinaldi, ali lopta odlazi visoko preko gola. U 66. minutu Racing dolazi do prednosti preko Rinaldi nakon sjajne asistencije Teixeire i to je 0:1 za Luksemburg. U 71. velika gužva u kaznenom prostoru gostujuće ekipe, ali udarac A. Spahić je izblokiran. U 84. minutu nakon centaršuta Kršo, probala je Milinković, ali je njen udarac odbranila Burtin.

Pokušavao je aktuelni prvak BiH doći do izjednačenja, a posljednju priliku imala je Kršo, ali je njen lob udarac otišao pored desne stative. SFK 2000 Sarajevo će u duelu za treće mjesto sastati sa poraženim iz duela u kojem se sastaju Benfica iz Portugala i Kiryat Gat iz Izraela.

SFK 2000 Sarajevo - Racing Union 0:1 (0:0)
Stadion: Trening centar NS/FS BiH.