Spartak razbio prvaka Irske i na fantastičan način započeo kvalifikacije

Spartak razbio prvaka Irske

Aktuelni prvak Srbije, ekipa Spartaka iz Subotice na najbolji mogući način započela je ovogodišnje kvalifikacije za Ligu šampiona, pošto su savladale Irskog prvaka Peamount ubjedljivim rezultatom 5:2.

Izabranice Borisa Arsića ušle su veoma agresivno u duel i povele već u devetoj minuti nakon sjajnoj udarca Tijane Filipovića sa šesnaesterca, a napadačica Spartaka ekspresno je pogodila lijevi ugao McAloon i to je 1:0 za tim iz Subotice. Spartak je zaprijetio dva minuta kasnije preko Vesne Milojević, ali je njen udarac otišao pored lijeve stative. Prvu pravu priliku Irkinje imale su u 24. minutu nakon pokušaja Gorman, ali se sjajno bacila Kostić i odbranila njen udarac.

U 41. minutu bilo je 2:0. Slović je majstorski prevarila odbranu Peamounta nakon slobodnog udarca, a ponovo je Tijana Filipović pronašla put do mreže. U prvom minutu sudijske nadoknade Spartak dolazi do nove šanse i postiže pogodak. Stupar je odlično proigrala Filipovićku kojoj nije bilo teško postići još jedan pogodak i odvesti svoj tim na odmor sa tri gola prednosti.

U drugom poluvremenu ista slika je bila na terenu. Spartak je igrao veoma agresivno, stvarao prilike, a Peamount se branio i pokušavao rijetkim kontrama da ugrozi gol šampionki Srbije. U 54. minutu Kusi je prošla po lijevoj strani i povratnom loptom uposlila Tijanu Filipović, a ona u stilu Roberta Levandovskog fantastično gađa i postiže svoj četvrti pogodak na meču. Osam minuta kasnije svoj prvi pogodak za Spartak u zvaničnoj utakmici postigla je i Alice Kusi, reprezentativka Gane za 5:0.

Do kraja utakmice Irkinje su samo ublažile poraz. Prvo u 72. minutu preko O'Gorman je pogodila mrežu Kostić, a u samo finišu meča pogodila je i Ryan-Doyle za konačnih 5:2. Spartak će u narednom duelu igrati protiv boljeg iz meča u kojem će se sastati Tvente iz Holandije i KK Nike iz Gruzije.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda