Osijek bolji od Breznice, slijedi prvak Belgije

Osijek slavio protiv Breznice

Fudbalerke Osijeka pobjedom su otpočele ovogodišnje kvalifikacije u Ligi šampiona, pošto su u Gradskom vrtu na domaćem terenu u prvoj utakmici savladali prvaka Crne Gore, ekipu Breznicu iz Pljevalja ubjedljivim rezultatom 5:0 pred nešto više od 150 gledalaca.

Nakon pobjede na Regionalnom turniru u Sarajevu sa 2:1 prije nešto više od mjesec dana, prvak Hrvatske je i ovog puta bio bolji od Breznice.

Prva prava prilika za Osijek bila je i pogodak. Lubina je ubacila loptu u kazneni prostor iz slobodnog udarca, a uvelikoj guživ sjajno se snašla Nevrkla i pogodila za vodstvo od 1:0. Deset minuta kasnije, prva prilika i za gosće iz Crne Gore, kada je sa nekih 20 metara pokušala Maraš, ali je to otišlo preko gola. Samo tri minuta poslije pokušala je Lojna, no njen udarac izblokirala je Vujošević. U 26. minutu Lubina je udvostručila prednost nakon što je sjajno prihvatila loptu i šutirala sa 25 metara udaljenosti za 2:0.

U 40. minutu Breznica je imala sjajnu priliku. Kočanović je odličnom loptom uposlila Gačanicu, a reprezentativka Bosne i Hercegovine dobro se  namjestila, ali njen udarac dobro je odbranila Belaj. Najbolja prilika za gošće bila je u samom finišu prvog poluvremena, kada je Boričić ubacila iz kornera, a sa peterca loptu preko gola šalje Šaranović. Samo tridesetak sekundi poslije Breznica je imala još jednu priliku. Ponovo je Borčić poslala dugu loptu, koja stiže do Gačanice, no Belaj je još jednom bila sigurna.

U nastavku utakmice prvu priliku za Osijek imala je Medić, koja se dobro namjestila i šutirala, ali samo u Čabarkapu. Međutim dva minuta kasnije, nije bilo spasa. Joščak je primila loptu skoro na centru igrališta, prošla dvije igračice Breznice i maestralnim udracem zatresla mrežu za 3:0. Bilo je nekoliko prilika sa jedne i sa druge strane, ali se rezultat do 83. minute nije promjenio. Tada je Joščak poslala loptu na desnu stranu prema Kovačević, a ona da li spretno, ili sretno upisuje se u listu strijelaca za 4:0. Konačan rezultat utakmice postavila je Balić u 89. minutu nakon jednog odbitka, napadačica Osijeka bila je na pravom mjestu i pogodila.

Osijek će u narednoj utakmici odmjeriti snage sa Andrlehtom iz Belgije, koji je sa 3:0 savladao Hayas iz Jermenije.

Osijek - Breznica 5:0 (2:0).
Stadion: Gradski vrt.